БЛ: ''Петарда'' Бајерна, важна побједа Хофенхајма...!

Минхенски Бајерн наставио је пут ка четвртој узастопној титули у Бундеслиги демолиравши Вердер из Бремена код куће у 26. колу – 5:0 (2:0). Мехенгалдбашка Борусија савладала је код куће Ајнтрахт из Франкфурта 3:0 (1:0) у 26. колу Бунедеслиге и наставила пут ка Лиги шампиона.

Фудбал 12.03.2016 | 21:40

Баварци сада имају 66 бодова, осам више од другопласиране дортмундске Борусије, која има и меч мање, док је Вердер први издан црте са 27 бодова.

Екипа Ђозепа Гвардиоле водила је од деветог минута, када је Кингсли Коман сјајно центрирао, а Тијаго Алкантара ухватио волеј на ивици петерца за 1:0.

Млађани момак на позајмици из Јувентуса поново се нашао у улози асистента у 31. минуту, само што је овога пута Томас Милер био тај који је ухватио волеј на пет метара од гола.

Наставио је домаћин да напада на пуној Алијанц Арени, али се на наредни погодак чекало до 65. минуту. Алкантара је лопту из корнера послао на врх капице, одакле је Франк Рибери ухватио страшан волеј. Нажалост, Феликс Видвалд је некако скренуо лопту у пречку, али се на његову жалост она одбила право до Милера – који лако постиже нови погодак.

Опет смо гледали шансе Бајерна у серијама, пре него што је Роберт Левандовски у 86. повисио на 4:0, да би, четири минута касније, Коман комплетирао хет-трик асистенцијама, а Алкантара поставио коначан резултат сусрета.

Мехенгалдбашка Борусија савладала је код куће Ајнтрахт из Франкфурта 3:0 (1:0) у 26. колу Бунедеслиге и наставила пут ка Лиги шампиона.

Борусија је уписала 13. победу у сезони, па је сада на четвртој позицији са 42 бода, три мање од трећепласиране берлинске Херте, док су гости остали 16, први испод црте са 24 бода.

Филип Костић уписао се у стрелце у ремију Штутгарта у Инглштаду 3:3 (1:1), док је Хофенхајм забележио неочекиван тријумф против Волфсбурга на домаћем терену 1:0 (1:0), па је повећао шансе да избегне испадање.

У преостала два меча одиграна у традиционалном поподневном термину, Келн је био сигуран у Хановеру 2:0 (1:0) и додатно закуцао домаћине за дно, а Аугзбург је у самом финишу успео да се спасе пораза у Дармштаду – 2:2 (0:2).

На отварању кола у петак, Херта је поразила Шалке, док дан од 18.30 у Минхену затварају Бајерн и Вердер из Бремена.

Гости из Франкфурта одолевали су до 36. минута, али је онда Рафаел центрирао, а лопта се одбила на 'висину' пенала до Ларса Стиндла који је шаље у мрежу. Домаћини су наставили са нападима, да би предност дуплирао асистент код првог гола – искористивши велику грешку голмана у 53. минуту, када је казнио истрчавање и лако погодио празан гол са тридесетак метара.

Коначан резултат меча поставио је Махмуд Дахуд у десетак минута пре краја, пошто је лепо прошао после асистенције Тогана Азара, ушао искоса у казнени и преварио Лукаша Храдецког шутем у ближи угао.

Најефикаснији меч кола одигран је у Инглштаду, где је нови прволигаш дочекао екипу Штутгарта, а гости су на крају успели да надокнаде два гола заостатка и стигну до веома важног бода.

После свега 240 секунди игре, Мортиз Хартман погађа за вођство домаћина, али већ пет минута касније узвраћа Филип Костић. Репрезентативац Србије искористио је додавање Емилијана Инсуе, ушао у казнени и лако савладао Рамазана Оџана.

Тим резултатом отишло се на одмор, али је Инглштад у размаку од 56. до 61. минута стекао два поготка предности. Најпре је погодио Метју Лецки, а затим и Дарио Лецано. Међутим, Лукас Руп у 79. смањује заостатак 'Шваба', а Данијел Дидави им пет минута пре краја доноси бод из пенала.

Хофенхајм је до веома важна три бода у борби за опстанак стигао неочекивано, а за тријумф им је био довољан погодак Андреја Крамарића већ у трећем минуту, после асистенције Кевина Воланда. Млади Хрват, који игра на позајмици из Лестер Ситија, лепо је примирио лопту у левом делу шеснестерца, преварио чувара и дивним ударцем погодио даљи угао.

Могли су домаћи и раније да обезбеде победу, уједно и казне промашаје 'Вукова', али Воланд није успео да реализује пенал у 57. минуту – пошто се Коен Кастелс искупио одбраном после скривљеног једанестерца.

Агонију Хановера, који је све ближи 'Цвајти', продужили су 'Јарчеви' погоцима Леонарда Битанкура у првом и другом полувремену, док је Андрес Финбохасон био сигуран са тачке у 90. минуту за бод Аугзбурга у Дармштаду.