BL: ''Petarda'' Bajerna, važna pobjeda Hofenhajma...!

Minhenski Bajern nastavio je put ka četvrtoj uzastopnoj tituli u Bundesligi demoliravši Verder iz Bremena kod kuće u 26. kolu – 5:0 (2:0). Mehengaldbaška Borusija savladala je kod kuće Ajntraht iz Frankfurta 3:0 (1:0) u 26. kolu Bunedeslige i nastavila put ka Ligi šampiona.

Fudbal 12.03.2016 | 21:40

Bavarci sada imaju 66 bodova, osam više od drugoplasirane dortmundske Borusije, koja ima i meč manje, dok je Verder prvi izdan crte sa 27 bodova.

Ekipa Đozepa Gvardiole vodila je od devetog minuta, kada je Kingsli Koman sjajno centrirao, a Tijago Alkantara uhvatio volej na ivici peterca za 1:0.

Mlađani momak na pozajmici iz Juventusa ponovo se našao u ulozi asistenta u 31. minutu, samo što je ovoga puta Tomas Miler bio taj koji je uhvatio volej na pet metara od gola.

Nastavio je domaćin da napada na punoj Alijanc Areni, ali se na naredni pogodak čekalo do 65. minutu. Alkantara je loptu iz kornera poslao na vrh kapice, odakle je Frank Riberi uhvatio strašan volej. Nažalost, Feliks Vidvald je nekako skrenuo loptu u prečku, ali se na njegovu žalost ona odbila pravo do Milera – koji lako postiže novi pogodak.

Opet smo gledali šanse Bajerna u serijama, pre nego što je Robert Levandovski u 86. povisio na 4:0, da bi, četiri minuta kasnije, Koman kompletirao het-trik asistencijama, a Alkantara postavio konačan rezultat susreta.

Mehengaldbaška Borusija savladala je kod kuće Ajntraht iz Frankfurta 3:0 (1:0) u 26. kolu Bunedeslige i nastavila put ka Ligi šampiona.

Borusija je upisala 13. pobedu u sezoni, pa je sada na četvrtoj poziciji sa 42 boda, tri manje od trećeplasirane berlinske Herte, dok su gosti ostali 16, prvi ispod crte sa 24 boda.

Filip Kostić upisao se u strelce u remiju Štutgarta u Inglštadu 3:3 (1:1), dok je Hofenhajm zabeležio neočekivan trijumf protiv Volfsburga na domaćem terenu 1:0 (1:0), pa je povećao šanse da izbegne ispadanje.

U preostala dva meča odigrana u tradicionalnom popodnevnom terminu, Keln je bio siguran u Hanoveru 2:0 (1:0) i dodatno zakucao domaćine za dno, a Augzburg je u samom finišu uspeo da se spase poraza u Darmštadu – 2:2 (0:2).

Na otvaranju kola u petak, Herta je porazila Šalke, dok dan od 18.30 u Minhenu zatvaraju Bajern i Verder iz Bremena.

Gosti iz Frankfurta odolevali su do 36. minuta, ali je onda Rafael centrirao, a lopta se odbila na 'visinu' penala do Larsa Stindla koji je šalje u mrežu. Domaćini su nastavili sa napadima, da bi prednost duplirao asistent kod prvog gola – iskoristivši veliku grešku golmana u 53. minutu, kada je kaznio istrčavanje i lako pogodio prazan gol sa tridesetak metara.

Konačan rezultat meča postavio je Mahmud Dahud u desetak minuta pre kraja, pošto je lepo prošao posle asistencije Togana Azara, ušao iskosa u kazneni i prevario Lukaša Hradeckog šutem u bliži ugao.

Najefikasniji meč kola odigran je u Inglštadu, gde je novi prvoligaš dočekao ekipu Štutgarta, a gosti su na kraju uspeli da nadoknade dva gola zaostatka i stignu do veoma važnog boda.

Posle svega 240 sekundi igre, Mortiz Hartman pogađa za vođstvo domaćina, ali već pet minuta kasnije uzvraća Filip Kostić. Reprezentativac Srbije iskoristio je dodavanje Emilijana Insue, ušao u kazneni i lako savladao Ramazana Odžana.

Tim rezultatom otišlo se na odmor, ali je Inglštad u razmaku od 56. do 61. minuta stekao dva pogotka prednosti. Najpre je pogodio Metju Lecki, a zatim i Dario Lecano. Međutim, Lukas Rup u 79. smanjuje zaostatak 'Švaba', a Danijel Didavi im pet minuta pre kraja donosi bod iz penala.

Hofenhajm je do veoma važna tri boda u borbi za opstanak stigao neočekivano, a za trijumf im je bio dovoljan pogodak Andreja Kramarića već u trećem minutu, posle asistencije Kevina Volanda. Mladi Hrvat, koji igra na pozajmici iz Lester Sitija, lepo je primirio loptu u levom delu šesnesterca, prevario čuvara i divnim udarcem pogodio dalji ugao.

Mogli su domaći i ranije da obezbede pobedu, ujedno i kazne promašaje 'Vukova', ali Voland nije uspeo da realizuje penal u 57. minutu – pošto se Koen Kastels iskupio odbranom posle skrivljenog jedanesterca.

Agoniju Hanovera, koji je sve bliži 'Cvajti', produžili su 'Jarčevi' pogocima Leonarda Bitankura u prvom i drugom poluvremenu, dok je Andres Finbohason bio siguran sa tačke u 90. minutu za bod Augzburga u Darmštadu.