ЕЛ: Долмен украо лопту Теу и срушио ЦСКА!

Минијатуром Џастина Долмена у последње четири секунде продужетка Барселона је савладала ЦСКА 100:98 у Блауграни.

Кошарка 12.03.2016 | 00:30

Московљани су грешкама пропустили да реше меч у финишу регуларних 40, а онда и додатних пет минута, те омогућили Каталонцима велику победу у борби за плеј-оф Евролиге.

Американац Долмен је као и пре месец дана против највећег ривала Реала, у последњој секунди погодио за победу, укравши лопту Милошу Теодосићу непосредно након што је погодио тројку за изједнашење.

Јунак Блаугране меч је завршио са дабл-даблом од 12 поена и 10 скокова, док је најефикаснији био Анте Томић са 21 поеном уз 6 ухваћених лопти.

Најбоље га је пратио Томаш Саторански са 19 поена, 6 скокова ,3 асистенције и кошем са пенала за продужетак, 15 поена убацио је Стратос Перпероглу, а 11 је додао Хуан Карлос Наваро.

Милош Теодосић је постигао 23 поена уз 7 скокова и 6 асистенција уз 5 изгубљених лопти за ЦСКА, укључујући и лош пас у последњим секундима који су коштали "Армејце" победе. Ззасенио га је Нандо де Коло са 30 поена, 7 ухваћених лопти и три проигравања.

Двоцифрен учинак у московском тиму имали су још Кајл Хајнс са 17 и Андреј Воронцевич са 15 поена, 6 скокова и 4 асистенције, а који је могао да буде јунак "Армејаца" да нису испустили осам поена предности два минута пре краја меча.