Видео сјећања - Вјечити дерби, 8. марта: Голишави Томић, убједљиви Партизан!

"Вечити" дерби игран је и осмог марта. Партизан је победио Црвену звезду 3:0.

Фудбал 08.03.2016 | 20:00

Партизан и Црвена звезда одиграли су 106. "вечити" дерби осмог марта 1997. године. Црно-бели су у пре тачно 19 година победили 3:0, а актер и стрелац био је садашњи тренер "парног ваљка" Иван Томић.

Звезда је била боља у првом полувремену, али су црно-бели пред одлазак на одмор повели голом Нише Савељића. Вођству домаћина кумовао је несигурни Звонко Милојевић.

У другом полувремену Партизан је био далеко бољи, што је крунисао са још два гола. Прво је Дамир Чакар у 61. минуту разантним ударцем завршио лепу акцију "парног ваљка", да би Томић у 76. поставио коначан резултат.

Фудбалери Партизана су после утакмице славили са навијачима подно јужне трибине, а за то време репортер СОС канала интервјуисао је Томића. Погледајте...

Партизан је те сезоне завршио на првом месту са шест бодова предности.