Video sjećanja - Vječiti derbi, 8. marta: Golišavi Tomić, ubjedljivi Partizan!

"Večiti" derbi igran je i osmog marta. Partizan je pobedio Crvenu zvezdu 3:0.

Fudbal 08.03.2016 | 20:00

Partizan i Crvena zvezda odigrali su 106. "večiti" derbi osmog marta 1997. godine. Crno-beli su u pre tačno 19 godina pobedili 3:0, a akter i strelac bio je sadašnji trener "parnog valjka" Ivan Tomić.

Zvezda je bila bolja u prvom poluvremenu, ali su crno-beli pred odlazak na odmor poveli golom Niše Saveljića. Vođstvu domaćina kumovao je nesigurni Zvonko Milojević.

U drugom poluvremenu Partizan je bio daleko bolji, što je krunisao sa još dva gola. Prvo je Damir Čakar u 61. minutu razantnim udarcem završio lepu akciju "parnog valjka", da bi Tomić u 76. postavio konačan rezultat.

Fudbaleri Partizana su posle utakmice slavili sa navijačima podno južne tribine, a za to vreme reporter SOS kanala intervjuisao je Tomića. Pogledajte...

Partizan je te sezone završio na prvom mestu sa šest bodova prednosti.