Голман Јувентуса у првенству није примио гол 836 минута.

Фудбал 09.03.2016 | 12:40

Јувентус је у недељу рутински прошао Бергамом и славио победу над Аталантом - 2:0, у оквиру 28. кола Серије А.

Црно-бели су головима Барцаљија и Лемине поново стекли три бода предности у односу на Наполи, а ветеран Ђанлуиђи Буфон продужио период своје несавладивости на 836 минута (13 сати и 56 минута)! То је најбоље голманско достигнуће откако се победа у Серији А награђује са три бода.

То, уједно, значи да његов тим на деветој првенственој утакмици заредом није дозволио противничким играчима да се радују поготку, од победе над Сампдоријом у Ђенови (1:2) 10. јануара.

Апсолутни рекордер је чувар мреже Милана Себастијано Роси, који је у сезони 1993/94 сачувао мрежу 929 минута, док је на другом месту још један голман Јувентуса, легендарни Дино Зоф (903 минута, сезона 1972/73).

Буфон ће Росијевом рекорду прићи на само три минута, ако не буде примио гол у петак против Сасуола на домаћем терену.