Golman Juventusa u prvenstvu nije primio gol 836 minuta.

Fudbal 09.03.2016 | 12:40

Juventus je u nedelju rutinski prošao Bergamom i slavio pobedu nad Atalantom - 2:0, u okviru 28. kola Serije A.

Crno-beli su golovima Barcaljija i Lemine ponovo stekli tri boda prednosti u odnosu na Napoli, a veteran Đanluiđi Bufon produžio period svoje nesavladivosti na 836 minuta (13 sati i 56 minuta)! To je najbolje golmansko dostignuće otkako se pobeda u Seriji A nagrađuje sa tri boda.

To, ujedno, znači da njegov tim na devetoj prvenstvenoj utakmici zaredom nije dozvolio protivničkim igračima da se raduju pogotku, od pobede nad Sampdorijom u Đenovi (1:2) 10. januara.

Apsolutni rekorder je čuvar mreže Milana Sebastijano Rosi, koji je u sezoni 1993/94 sačuvao mrežu 929 minuta, dok je na drugom mestu još jedan golman Juventusa, legendarni Dino Zof (903 minuta, sezona 1972/73).

Bufon će Rosijevom rekordu prići na samo tri minuta, ako ne bude primio gol u petak protiv Sasuola na domaćem terenu.