МЛС: Пирло и Виља покварили Пауновићев деби!

Српски тренер Вељко Пауновић дебитовао је поразом у америчкој МЛС лиги.

Фудбал 07.03.2016 | 16:00

Његов Чикаго Фајер изгубио је у голеади од Њујорк Ситија 4:3 на свом Тојота парку.

"Грађани" су предвођени европским звездама Андреом Пирлом и Давидом Виљом (Франк Лампард није играо) меч преломили већ у првом полувремену погоцима Мекнамаре, Тејлора и Шелтона у првих 35 минута.

Кочиш је у међувремену погодио за Чикаго, који почетком другог полувремена користи једну грешку гостујуће одбране и преко Игбоананикеа се наизглед враћа у игру, али пола сата пре краја Дискеруд враћа НYЦ на два гола предности.

Десетак минута касније Акам је из пенала само успео да ублажи пораз Чикага на премијер нове МЛС сезоне.

Бранилац титуле Портланд је нову сезону почео тријумфом над Колумбусом 2:1, док је Лос Анђелес Галакси савладао Ди Си Јунајтед 4:1 после преокрета у другом полувремену, те уз асистенцију Стивена Џерарда.

Себастијан Ђовинко је голом и асистенцијом креирао изненађење Торонта на гостовању код Њујорк Ред Булса са 2:0, док је шок кола приредио Орландо који је са два гола у надокнади времена изборио реми са Солт Лејком 2:2.

У канадском дербију Монтреал је славио у Ванкуверу 3:2, а победе су остварили још Далас, Сан Хозе и Канзас Сити.