MLS: Pirlo i Vilja pokvarili Paunovićev debi!

Srpski trener Veljko Paunović debitovao je porazom u američkoj MLS ligi.

Fudbal 07.03.2016 | 16:00

Njegov Čikago Fajer izgubio je u goleadi od Njujork Sitija 4:3 na svom Tojota parku.

"Građani" su predvođeni evropskim zvezdama Andreom Pirlom i Davidom Viljom (Frank Lampard nije igrao) meč prelomili već u prvom poluvremenu pogocima Meknamare, Tejlora i Šeltona u prvih 35 minuta.

Kočiš je u međuvremenu pogodio za Čikago, koji početkom drugog poluvremena koristi jednu grešku gostujuće odbrane i preko Igboananikea se naizgled vraća u igru, ali pola sata pre kraja Diskerud vraća NYC na dva gola prednosti.

Desetak minuta kasnije Akam je iz penala samo uspeo da ublaži poraz Čikaga na premijer nove MLS sezone.

Branilac titule Portland je novu sezonu počeo trijumfom nad Kolumbusom 2:1, dok je Los Anđeles Galaksi savladao Di Si Junajted 4:1 posle preokreta u drugom poluvremenu, te uz asistenciju Stivena Džerarda.

Sebastijan Đovinko je golom i asistencijom kreirao iznenađenje Toronta na gostovanju kod Njujork Red Bulsa sa 2:0, dok je šok kola priredio Orlando koji je sa dva gola u nadoknadi vremena izborio remi sa Solt Lejkom 2:2.

U kanadskom derbiju Montreal je slavio u Vankuveru 3:2, a pobede su ostvarili još Dalas, San Hoze i Kanzas Siti.