ИТА: Милан ''пукао'' код Сасуола, Лацију само бод...!

Након 12 утакмица без пораза у свим такмичењима, Милан је доживео први неуспех у 2016. години. Фудбалери Торина и Лација поделили су бодове са 1:1 (1:0), у мечу 28. кола Серије А.

Фудбал 06.03.2016 | 18:00

Низ тима Синише Михајловића окончао је Сасуоло тријумфом од 2:0 у 28. колу Серије А, чиме се укључио у борбу за пласман у Европу.

Трећи узастопни тријумф Сасуолу донели су Алфред Данкан голом средином првог и Никола Сенсоне поготком средином другог полувремена. "Росонери" су имали играча више у последњих 15 минута, али нису успели то да искористе.

Сасуоло је и даље седми на табели, али сада има само три бода мање од Милана, а четири од Интера, који је на позицији која води у Лигу Европе, али који има меч мање.

Јувентус је преболео реми из Болоње и стигао до 20. победе у првенству. Андреа Барзаљи поготком у 24. минуту и Марио Лемина сјајним ударцем у фнишу донели су "Старој дами" рутински тријумф у Бергаму против Аталанте.

Велики тријумф овог викенда остварио је Фрозиноне, погоцима Ћиофанија и Бланшарда пао је Удинезе, а три бода су домаћина довела на само један од сигурне зоне.

Лука Риђино је погодио за минималан тријумф Ђеное на Емполијем, која је "грифоне" удаљила од зоне испадања. Дарко Лазовић је са клупе посматрао тријумф домаћина, док је Урош Ћосић зарадио жути картон за госте.

Фудбалери Торина и Лација поделили су бодове са 1:1 (1:0), у мечу 28. кола Серије А.

Два тима из средине табеле наставила су са слабим резултатима, имају тек по једну победу у последњих пет кола, због којих су далеко од борбе за Европу, али су удаљени и од зоне испадања.

Торино је пропустио велику шансу да освоји сва три бода, повео је већ у 12. минуту преко Андрее Белотија, а онда је у 22. пенал промашио Чиро Имобиле.

Лацио је у наставку преузео контролу, те 12 минута пре краја изнудио за себе пенал који је у изједначење претворио капитен Лукас Биља.

Милан Бишевац и Филип Ђорђевић су одиграли свих 90 минута за Лацио, а Никола Максимовић за Торино.

На терену се нашао још један Србин, млади репрезентативац Сергеј Милинковић-Савић је ушао као резерва у Лацију већ у 40. минуту.