ITA: Milan ''pukao'' kod Sasuola, Laciju samo bod...!

Nakon 12 utakmica bez poraza u svim takmičenjima, Milan je doživeo prvi neuspeh u 2016. godini. Fudbaleri Torina i Lacija podelili su bodove sa 1:1 (1:0), u meču 28. kola Serije A.

Fudbal 06.03.2016 | 18:00

Niz tima Siniše Mihajlovića okončao je Sasuolo trijumfom od 2:0 u 28. kolu Serije A, čime se uključio u borbu za plasman u Evropu.

Treći uzastopni trijumf Sasuolu doneli su Alfred Dankan golom sredinom prvog i Nikola Sensone pogotkom sredinom drugog poluvremena. "Rosoneri" su imali igrača više u poslednjih 15 minuta, ali nisu uspeli to da iskoriste.

Sasuolo je i dalje sedmi na tabeli, ali sada ima samo tri boda manje od Milana, a četiri od Intera, koji je na poziciji koja vodi u Ligu Evrope, ali koji ima meč manje.

Juventus je preboleo remi iz Bolonje i stigao do 20. pobede u prvenstvu. Andrea Barzalji pogotkom u 24. minutu i Mario Lemina sjajnim udarcem u fnišu doneli su "Staroj dami" rutinski trijumf u Bergamu protiv Atalante.

Veliki trijumf ovog vikenda ostvario je Frozinone, pogocima Ćiofanija i Blanšarda pao je Udineze, a tri boda su domaćina dovela na samo jedan od sigurne zone.

Luka Riđino je pogodio za minimalan trijumf Đenoe na Empolijem, koja je "grifone" udaljila od zone ispadanja. Darko Lazović je sa klupe posmatrao trijumf domaćina, dok je Uroš Ćosić zaradio žuti karton za goste.

Fudbaleri Torina i Lacija podelili su bodove sa 1:1 (1:0), u meču 28. kola Serije A.

Dva tima iz sredine tabele nastavila su sa slabim rezultatima, imaju tek po jednu pobedu u poslednjih pet kola, zbog kojih su daleko od borbe za Evropu, ali su udaljeni i od zone ispadanja.

Torino je propustio veliku šansu da osvoji sva tri boda, poveo je već u 12. minutu preko Andree Belotija, a onda je u 22. penal promašio Čiro Imobile.

Lacio je u nastavku preuzeo kontrolu, te 12 minuta pre kraja iznudio za sebe penal koji je u izjednačenje pretvorio kapiten Lukas Bilja.

Milan Biševac i Filip Đorđević su odigrali svih 90 minuta za Lacio, a Nikola Maksimović za Torino.

Na terenu se našao još jedan Srbin, mladi reprezentativac Sergej Milinković-Savić je ušao kao rezerva u Laciju već u 40. minutu.