ПЛ: Судија частио Ливерпул пеналом за побједу у 95'!

Фудбалери Ливерпула уз много среће славили су код Кристал Паласа 2:1 (0:0), голом из сумњивог пенала у 95. минуту.

Фудбал 06.03.2016 | 17:20

Погодак је постигао Кристијан Бентеке, а управо је Белгијанац изнудио најстрожу казну падом шеснаестерцу домаћина у надокнади времена.

Палас је повео почетком другог полувремена голом Џоа Ледлија, а од 62. минута је имао и играча више због искључења Џејмса Милнера.

Међутим, 18 минута пре краја Роберто Фирмино доноси изједначење, у 88. минуту статива спасава Палас после шута Алберта Морена, да би у последњим секундима утакмице судија Андре Маринер свирао пенал, иако је тешко проценити да ли је Демијен Дилејни закачио стопало Бентекеа приликом проклизавања у смеру од играча.

"Редси" су у сваком случају успели да капитализују велику победу над Манчестер Ситијем (3:0) од пре неколико дана и остану у игри за пласман у квалификације у Лигу шампиона. Заостају пет бодова за "грађанима", додуше уз меч више од ривала са Етихада.

Палас је опет остао без победе, 12. коло у низу, али на његову срећу екипе из зоне испадања (Норич, Њукасл, Астон Вила) не знају да победе, па је на девет бодова од њих.