PL: Sudija častio Liverpul penalom za pobjedu u 95'!

Fudbaleri Liverpula uz mnogo sreće slavili su kod Kristal Palasa 2:1 (0:0), golom iz sumnjivog penala u 95. minutu.

Fudbal 06.03.2016 | 17:20

Pogodak je postigao Kristijan Benteke, a upravo je Belgijanac iznudio najstrožu kaznu padom šesnaestercu domaćina u nadoknadi vremena.

Palas je poveo početkom drugog poluvremena golom Džoa Ledlija, a od 62. minuta je imao i igrača više zbog isključenja Džejmsa Milnera.

Međutim, 18 minuta pre kraja Roberto Firmino donosi izjednačenje, u 88. minutu stativa spasava Palas posle šuta Alberta Morena, da bi u poslednjim sekundima utakmice sudija Andre Mariner svirao penal, iako je teško proceniti da li je Demijen Dilejni zakačio stopalo Bentekea prilikom proklizavanja u smeru od igrača.

"Redsi" su u svakom slučaju uspeli da kapitalizuju veliku pobedu nad Mančester Sitijem (3:0) od pre nekoliko dana i ostanu u igri za plasman u kvalifikacije u Ligu šampiona. Zaostaju pet bodova za "građanima", doduše uz meč više od rivala sa Etihada.

Palas je opet ostao bez pobede, 12. kolo u nizu, ali na njegovu sreću ekipe iz zone ispadanja (Norič, Njukasl, Aston Vila) ne znaju da pobede, pa je na devet bodova od njih.