ИТА: ''Трице'' Наполија код куће и Сампдорије у гостима!

Фудбалери Сампдорије савладали су са 3:0 Верону у гостима у мечу 28. кола италијанске Серије А. Фудбалери Наполија победили су на свом терену Кјево са 3:1 и тако прекинули низ од три меча без тријумфа.

Фудбал 06.03.2016 | 08:00

После друге узастопне победе екипа из Ђенове налази се на 13. есту на табели са 31 бодом, док је Верона и даље закуцана за дно табеле са 18 бодова.

Победник је одлучен после само пола сата игре.

Гости су повели већ у шестом минуту преко Соријана. До њега је лопта дошла после одбитка, а Италијан је прецизним ударцем по земљи са око 17 метара затресао противничку мрежу.

На други гол чекало се пет минута. На својој половини погрешио је један играч Вероне, до лопте је стигао Кваљарела и кренуо ка голу. Голман га је спречио у покушају да се „ушета“ у мрежу, лопта је стигла до Касана који исправља грешку саиграча за 2:0.

Коначан резултат у 30. минуту поставио је Кристодулопулос. После додавања Де Силвестрија, Грк је волејом затресао мрежу са 11 метара.

Фудбалери Наполија победили су на свом терену Кјево са 3:1 у 28. колу Серије А и тако прекинули низ од три меча без тријумфа.

Наполи се изједначио по броју бодова са водећим Јувентусом, који има меч мање. Осим тога, Наполитанци су задржали пет бодова предности над трећепласираном Ромом.

После пораза од Јувентуса и ремија са Миланом и Фиорентином, тим из Напуља је до победе дошао после преокрета.

Кјево је повео већ у другом минуту, када је Риђони са ивице шеснаестерца сјајним шутем погодио леве рашље. Радост "летећих магараца" није дуго трајала, пошто је први стрелац лиге Игуаин искористио центаршут Гулама и донео Наполију изједначење.

Домаћа екипа је повела у 38. минуту голом Кирикеса, а коначни резултат поставио је Каљехон у 70. минуту.

Јувентус у недељу игра у гостима против Аталанте. Кјево је 11. на табели. Раније у суботу, Сампдорија је у гостима победила Верону са 3:0 и помакла се ка средини табеле. У првом мечу 28. кола, Рома је у петак победила Фиорентину са 4:1.