ITA: ''Trice'' Napolija kod kuće i Sampdorije u gostima!

Fudbaleri Sampdorije savladali su sa 3:0 Veronu u gostima u meču 28. kola italijanske Serije A. Fudbaleri Napolija pobedili su na svom terenu Kjevo sa 3:1 i tako prekinuli niz od tri meča bez trijumfa.

Fudbal 06.03.2016 | 08:00

Posle druge uzastopne pobede ekipa iz Đenove nalazi se na 13. estu na tabeli sa 31 bodom, dok je Verona i dalje zakucana za dno tabele sa 18 bodova.

Pobednik je odlučen posle samo pola sata igre.

Gosti su poveli već u šestom minutu preko Sorijana. Do njega je lopta došla posle odbitka, a Italijan je preciznim udarcem po zemlji sa oko 17 metara zatresao protivničku mrežu.

Na drugi gol čekalo se pet minuta. Na svojoj polovini pogrešio je jedan igrač Verone, do lopte je stigao Kvaljarela i krenuo ka golu. Golman ga je sprečio u pokušaju da se „ušeta“ u mrežu, lopta je stigla do Kasana koji ispravlja grešku saigrača za 2:0.

Konačan rezultat u 30. minutu postavio je Kristodulopulos. Posle dodavanja De Silvestrija, Grk je volejom zatresao mrežu sa 11 metara.

Fudbaleri Napolija pobedili su na svom terenu Kjevo sa 3:1 u 28. kolu Serije A i tako prekinuli niz od tri meča bez trijumfa.

Napoli se izjednačio po broju bodova sa vodećim Juventusom, koji ima meč manje. Osim toga, Napolitanci su zadržali pet bodova prednosti nad trećeplasiranom Romom.

Posle poraza od Juventusa i remija sa Milanom i Fiorentinom, tim iz Napulja je do pobede došao posle preokreta.

Kjevo je poveo već u drugom minutu, kada je Riđoni sa ivice šesnaesterca sjajnim šutem pogodio leve rašlje. Radost "letećih magaraca" nije dugo trajala, pošto je prvi strelac lige Iguain iskoristio centaršut Gulama i doneo Napoliju izjednačenje.

Domaća ekipa je povela u 38. minutu golom Kirikesa, a konačni rezultat postavio je Kaljehon u 70. minutu.

Juventus u nedelju igra u gostima protiv Atalante. Kjevo je 11. na tabeli. Ranije u subotu, Sampdorija je u gostima pobedila Veronu sa 3:0 i pomakla se ka sredini tabele. U prvom meču 28. kola, Roma je u petak pobedila Fiorentinu sa 4:1.