ШПА: Побједа Реала, убједљиви Билбао, минималац Севиље!

"Краљевски клуб" победио Леванте 3:1 у 27. колу Примере. Валенсија се "провукла" у Малаги, Атлетик убедљив код куће, Селта и Виљареал без голова, Севиљин "минималац" у 27. колу Примере.

Фудбал 02.03.2016 | 23:30

У Мадриду су свесни да је "плус 12" Барселоне недостижно до краја сезоне.

Предност је у среду увече, ипак, смањена на девет бодова, али готово немогуће делује да "краљевски клуб" на крају првенства буде први и освоји титулу.

Можда је и та чињеница утицала да пулени Зинедина Зидана одиграју без превише воље у Валенсији против "фењераша" Левантеа. Реал је победио 3:1 (2:1), али резултат и игра не могу да задовоље стандарде трофејног клуба.

Кристијано Роналдо је искористио пенал у 34. минуту, да би врло брзо после гола Дијего Марињо погодио леђима сопствену мрежу. Голман Левантеа је направио параду, лопта се одбила од стативе, затим и леђа Мариња и завршила у голу. Наду домаћину донео је Дејверсон већ у следећем нападу.

Коначан резултат поставио је Иско у другом минуту судијске надокнаде.

Леванте остаје на зачељу са 20 бодова, док Реал има 57, четири мање од Атлетика и девет од Барселоне, која меч 27. кола игра у четвртак против Рајо Ваљекана у гостима.

Атлетик Билбао полако али сигурно напредује ка горњем делу табеле.

Баски су у 27. колу победили Депортиво Ла Коруњу 4:1, а опет је бриљирао Ариц Адуриц. Пошто је Муниаин постигао први гол, најбољи стрелац клуба из Билбаа се распуцао и хет-триком обезбедио три бода и убедљив тријумф Атлетика. Сада има 17 голова у Примери ове сезоне.

Почасни погодак за госте постигао је Риера у 51. минуту

Валенсија је губила у Малаги, пошто је Дује Чоп већ у 14. минуту пронашао решење за одбрану "слепих мишева". Међутим, прво је Камени постигао ауто гол четири минута пре одласка на одмор, а исто толико времена по повратку на терен из свлачионица Черишев донео предност Валенсији - 2:1.

Љоренте је у 11. минуту обезбедио победу Севиљи против Еибара, док су Селта и Виљареал одиграли меч без голова. Севиља је везала 12 победа код куће, али између ниједном није славила тријумф на гостовањима.