ŠPA: Pobjeda Reala, ubjedljivi Bilbao, minimalac Sevilje!

"Kraljevski klub" pobedio Levante 3:1 u 27. kolu Primere. Valensija se "provukla" u Malagi, Atletik ubedljiv kod kuće, Selta i Viljareal bez golova, Seviljin "minimalac" u 27. kolu Primere.

Fudbal 02.03.2016 | 23:30

U Madridu su svesni da je "plus 12" Barselone nedostižno do kraja sezone.

Prednost je u sredu uveče, ipak, smanjena na devet bodova, ali gotovo nemoguće deluje da "kraljevski klub" na kraju prvenstva bude prvi i osvoji titulu.

Možda je i ta činjenica uticala da puleni Zinedina Zidana odigraju bez previše volje u Valensiji protiv "fenjeraša" Levantea. Real je pobedio 3:1 (2:1), ali rezultat i igra ne mogu da zadovolje standarde trofejnog kluba.

Kristijano Ronaldo je iskoristio penal u 34. minutu, da bi vrlo brzo posle gola Dijego Marinjo pogodio leđima sopstvenu mrežu. Golman Levantea je napravio paradu, lopta se odbila od stative, zatim i leđa Marinja i završila u golu. Nadu domaćinu doneo je Dejverson već u sledećem napadu.

Konačan rezultat postavio je Isko u drugom minutu sudijske nadoknade.

Levante ostaje na začelju sa 20 bodova, dok Real ima 57, četiri manje od Atletika i devet od Barselone, koja meč 27. kola igra u četvrtak protiv Rajo Valjekana u gostima.

Atletik Bilbao polako ali sigurno napreduje ka gornjem delu tabele.

Baski su u 27. kolu pobedili Deportivo La Korunju 4:1, a opet je briljirao Aric Aduric. Pošto je Muniain postigao prvi gol, najbolji strelac kluba iz Bilbaa se raspucao i het-trikom obezbedio tri boda i ubedljiv trijumf Atletika. Sada ima 17 golova u Primeri ove sezone.

Počasni pogodak za goste postigao je Riera u 51. minutu

Valensija je gubila u Malagi, pošto je Duje Čop već u 14. minutu pronašao rešenje za odbranu "slepih miševa". Međutim, prvo je Kameni postigao auto gol četiri minuta pre odlaska na odmor, a isto toliko vremena po povratku na teren iz svlačionica Čerišev doneo prednost Valensiji - 2:1.

Ljorente je u 11. minutu obezbedio pobedu Sevilji protiv Eibara, dok su Selta i Viljareal odigrali meč bez golova. Sevilja je vezala 12 pobeda kod kuće, ali između nijednom nije slavila trijumf na gostovanjima.