ПЛ: Јунајтед гурнуо Арсенал, а погурао Лестер! ''Пијевци'' окренули ''Лабудове''!

Још једна блистава партија тинејџера Маркуса Рашфорда за победу Манчестера у великом дербију. Тотенхем о(п)стао у шампионској трци.

Фудбал 28.02.2016 | 22:40

Арсенал посустаје у шампионској трци. Поразом од Манчестер јунајтеда на Олд Трафорду (2:3), "тобжије" су пале на треће место Премијер лиге!

Искористио је то Тотенхем, који је савладао Свонси 2:1 у Лондону и сада су "певци" најближи пратилац Лестера, лидера енглеског првенства. До краја је остало још 11 кола, а "лисице" тренутно имају два бода више.

У недељу поподне још једну сјајну партију у тек другом мечу за Манчестер јунајтед, а првом у Премијер лиги, пружио је 18-годишњи Маркус Рашфорд. После два гола Мидтјиланду у Лиги Европе, тинејџер који је поникао у Јунајтеду поново је био двоструки стрелац, а уписао је и асистенцију за погодак Андера Ерере.

Његовим головима у 27. и 32. минуту Манчестер јунајтед је дошао до предности, да би Дени Велбек успео да смањ разлику пет минута пре одласка на одмор.

Уз доста среће Ерера је у 65. минуту поново одвео домаћи тим на "плус два", пошто је лопта после његовог шута са 18 метара из прве погодила у груди Лорана Кошћелнија и променила правац, односно преварила Петра Чеха.

Поново није дуго гостима требало да се врате на гол заостатка, али гол Месута Озила у 69. минуту, ипак, није донео битну промену.

Јунајтед је добром игром у одбрани задржао предност и уписао 12 победу у првенству, за шесто место на табели.

Поразу Арсенала, поред навијача Лестера, радују се и присталице Тотенхема, који је на свом стадиону успео да преокрене против Свонсија и победи 2:1. Стрелци за домаћи тим били су Насер Чадли у 70. и Дени Роуз у 77. минуту, док је гол зао госте дао Алберто Палоши већ у 19. минуту.