PL: Junajted gurnuo Arsenal, a pogurao Lester! ''Pijevci'' okrenuli ''Labudove''!

Još jedna blistava partija tinejdžera Markusa Rašforda za pobedu Mančestera u velikom derbiju. Totenhem o(p)stao u šampionskoj trci.

Fudbal 28.02.2016 | 22:40

Arsenal posustaje u šampionskoj trci. Porazom od Mančester junajteda na Old Trafordu (2:3), "tobžije" su pale na treće mesto Premijer lige!

Iskoristio je to Totenhem, koji je savladao Svonsi 2:1 u Londonu i sada su "pevci" najbliži pratilac Lestera, lidera engleskog prvenstva. Do kraja je ostalo još 11 kola, a "lisice" trenutno imaju dva boda više.

U nedelju popodne još jednu sjajnu partiju u tek drugom meču za Mančester junajted, a prvom u Premijer ligi, pružio je 18-godišnji Markus Rašford. Posle dva gola Midtjilandu u Ligi Evrope, tinejdžer koji je ponikao u Junajtedu ponovo je bio dvostruki strelac, a upisao je i asistenciju za pogodak Andera Erere.

Njegovim golovima u 27. i 32. minutu Mančester junajted je došao do prednosti, da bi Deni Velbek uspeo da smanj razliku pet minuta pre odlaska na odmor.

Uz dosta sreće Erera je u 65. minutu ponovo odveo domaći tim na "plus dva", pošto je lopta posle njegovog šuta sa 18 metara iz prve pogodila u grudi Lorana Košćelnija i promenila pravac, odnosno prevarila Petra Čeha.

Ponovo nije dugo gostima trebalo da se vrate na gol zaostatka, ali gol Mesuta Ozila u 69. minutu, ipak, nije doneo bitnu promenu.

Junajted je dobrom igrom u odbrani zadržao prednost i upisao 12 pobedu u prvenstvu, za šesto mesto na tabeli.

Porazu Arsenala, pored navijača Lestera, raduju se i pristalice Totenhema, koji je na svom stadionu uspeo da preokrene protiv Svonsija i pobedi 2:1. Strelci za domaći tim bili su Naser Čadli u 70. i Deni Rouz u 77. minutu, dok je gol zao goste dao Alberto Paloši već u 19. minutu.