Серија А: Домаћини сигурни, нула у Палерму! Јуве гази, пао и Интер!

Екипа Јувентуса наставила је да гази ка петом узастопном Скудету пошто је још један велики дерби решила у своју корист. Фудбалери Удинезеа победили су данас на домаћем терену Верону са 2:0, у утакмици 27. кола италијанског првенства и прекинули низ од осам утакмица без победе.

Фудбал 28.02.2016 | 22:20

'Бјанконери' су на домаћем терену савладали Интер у 'Дербy д'Италиа' са 2:0 (0:0), у последњем недељном мечу 27. кола Серије А.

Јуве сада има четири бода више од другопласираног Наполија, који има и меч мање, а за победу против 'неразура' био им је довољан погодак Леонарда Бонучија у 47. минуту.

'Стара дама' била је далеко бољи и конкретнији ривал, поготово у првом полувремену, па је потпуно заслужено уписала нови тријумф.

Утакмица је почела бурно. Прво је Хандановић скинуо покушај Ернанеса у петом минуту, потом су и Дибала и Манџукић имали шансе, али Интер се одбранио.

У наставку првог дела није било прилика, а Јуве је повео већ у другом минуту другог дела.

Грешку одбране Интера искористио је Бонучи и мирно је погодио за 1:0. Није Интер успевао у наставку да притисне Јувентус, па није ни заслужио да остане непоражен.

Шест минута пре краја меч је дефинитивно решен. Миранда је скириво пенал, сигуран је био Мората и Јувентус је победио.

Српски репрезентативац Адем Љајић играо је од 56. минута.

Удинезе је повео у 31. минуту голом Бадуа, а победу је потврдио Сирил Теро у 56. минуту.

Удинезе је тако остварио осму првенствену победу, а прву после осам утакмица и попео се на 14. место на табели са 30 бодова. Верона је претрпела 13. пораз и последња је на табели са 18 бодова.

Фудбалери Сампдорије победили су као домаћини Фросиноне са 2:0 и прекинули низ од осам утакмица без победе. Екипа из Ђеное повела је у 44. минуту голом Фернанда а коначан резултат поставио је Фабио Кваљарела у 69. минуту.

Сампдорија је 16. на табели са 28 бодова и налази се на пет бодова од зоне испадања, док је Фросиноне у зони испадања, на 18. месту са 23 бода.

Кјево је победио Ђеноу са 1:0 голом Лукаса Кастра у 51. минуту, Палермо и Болоња одиграли су без голова, док је утакмица Карпија и Аталанте завршена нерешеним резултатом 1:1.

Фудбалери Палерма и Болоње одиграли су нерешено без голова у првом недељном мечу 27. кола италијанске Серије А.

Палермо је на Сицилији одиграо шесту узастопну утакмицу коју није победио и све је ближи зони испадања, док Болоња сигурно држи средину табеле.

Обе екипе имале су по три добре прилике, али стрелци нису били прецизни и мреже су мировале на стадиону ’Ренцо Барбера’.

Српски интернационалац Урош Ђурђевић заменио је Алберта Ђилардина у последњих десетак минута, али није имао превеликог доприноса и остало је 0:0.