Serija A: Domaćini sigurni, nula u Palermu! Juve gazi, pao i Inter!

Ekipa Juventusa nastavila je da gazi ka petom uzastopnom Skudetu pošto je još jedan veliki derbi rešila u svoju korist. Fudbaleri Udinezea pobedili su danas na domaćem terenu Veronu sa 2:0, u utakmici 27. kola italijanskog prvenstva i prekinuli niz od osam utakmica bez pobede.

Fudbal 28.02.2016 | 22:20

'Bjankoneri' su na domaćem terenu savladali Inter u 'Derby d'Italia' sa 2:0 (0:0), u poslednjem nedeljnom meču 27. kola Serije A.

Juve sada ima četiri boda više od drugoplasiranog Napolija, koji ima i meč manje, a za pobedu protiv 'nerazura' bio im je dovoljan pogodak Leonarda Bonučija u 47. minutu.

'Stara dama' bila je daleko bolji i konkretniji rival, pogotovo u prvom poluvremenu, pa je potpuno zasluženo upisala novi trijumf.

Utakmica je počela burno. Prvo je Handanović skinuo pokušaj Ernanesa u petom minutu, potom su i Dibala i Mandžukić imali šanse, ali Inter se odbranio.

U nastavku prvog dela nije bilo prilika, a Juve je poveo već u drugom minutu drugog dela.

Grešku odbrane Intera iskoristio je Bonuči i mirno je pogodio za 1:0. Nije Inter uspevao u nastavku da pritisne Juventus, pa nije ni zaslužio da ostane neporažen.

Šest minuta pre kraja meč je definitivno rešen. Miranda je skirivo penal, siguran je bio Morata i Juventus je pobedio.

Srpski reprezentativac Adem Ljajić igrao je od 56. minuta.

Udineze je poveo u 31. minutu golom Badua, a pobedu je potvrdio Siril Tero u 56. minutu.

Udineze je tako ostvario osmu prvenstvenu pobedu, a prvu posle osam utakmica i popeo se na 14. mesto na tabeli sa 30 bodova. Verona je pretrpela 13. poraz i poslednja je na tabeli sa 18 bodova.

Fudbaleri Sampdorije pobedili su kao domaćini Frosinone sa 2:0 i prekinuli niz od osam utakmica bez pobede. Ekipa iz Đenoe povela je u 44. minutu golom Fernanda a konačan rezultat postavio je Fabio Kvaljarela u 69. minutu.

Sampdorija je 16. na tabeli sa 28 bodova i nalazi se na pet bodova od zone ispadanja, dok je Frosinone u zoni ispadanja, na 18. mestu sa 23 boda.

Kjevo je pobedio Đenou sa 1:0 golom Lukasa Kastra u 51. minutu, Palermo i Bolonja odigrali su bez golova, dok je utakmica Karpija i Atalante završena nerešenim rezultatom 1:1.

Fudbaleri Palerma i Bolonje odigrali su nerešeno bez golova u prvom nedeljnom meču 27. kola italijanske Serije A.

Palermo je na Siciliji odigrao šestu uzastopnu utakmicu koju nije pobedio i sve je bliži zoni ispadanja, dok Bolonja sigurno drži sredinu tabele.

Obe ekipe imale su po tri dobre prilike, ali strelci nisu bili precizni i mreže su mirovale na stadionu ’Renco Barbera’.

Srpski internacionalac Uroš Đurđević zamenio je Alberta Đilardina u poslednjih desetak minuta, ali nije imao prevelikog doprinosa i ostalo je 0:0.