БЛ: Фуриозан преокрет Дортмунда, Мајнц жели у ЛШ!

Екипа дортмундске Борусије савладала је Хофенхајм фуриозним преокретом у 23. колу Бундеслиге – 3:1 (0:1).

Фудбал 28.02.2016 | 22:00

БВБ је губио од 25. минута, када је Себастијан Руди довео госте у вођство, све до 80, али су онда Хенрих Мхитарјан, Андре Рамос и Пјер-Емерик Обамејанг донели сва три бода свом тиму.

Руди је од потенцијалног хероја израстао у трагичара јер је у 58. минуту, са две ноге с леђа, зауставио Обамејанга, а главни арбитар му показао пут у свлачионицу.

Међутим, мало је недостајало да Хофенхајм издржи силовите налете домаћина у таласима, али је на крају ипак пао пред 'жутим зидом'.

Најпре је најбољи играч у историји Јерменије постигао свој 15. гол у сезони, када је са ивице петерца искоса погодио даљу малу мрежицу, да би потом, пет минута касније, Андре Рамос најбољи скочио после центаршута Лукаша Пишчека.

Тачку на меч ставио је Габонац у другом минуту надокнаде, пошто је дивну асистенцију Мхитарјана лако претворио у 27. погодак у сезони.

Невен Суботић одиграо је цео меч за домаћи тим.

У другом мечу, одиграном у истом термину, Мајнц је наставио са сјајним играма и задржао шансе да следеће године избори пласман у Лигу шампиона – пошто је код куће био бољи од, директног ривала, Бајера из Леверкузена – 3:1 (2:0).

Двоструки стрелац за домаће био је Јаник Мали у 14. и 58. минуту из пенала, трећи гол постигао је Хуан Кордоба, док је Ћићарито једини погодио за 'Аспиринџије'.

На отварању дана такође је виђено доста голова и узбуђења, а Аугзбург и Борусија Мехенгладбах ремизирали су 2:2 (0:1). Гости су повели преко Рафаела у 33. минуту, да би домаћин преко Алфреда Финбогасона у 50. и Кајубија у 53. минуту успели да стигну до преокрета.

Ипак, коначан резултат сусрета поставио је Фабијан Џонсон само 120 секунди касније.

Поприлично досадан меч Ајнтрахта и Шалкеа завршен најнепопуларнијим резултатом.

За разлику од преостала три данашња меча 23. кола Бундеслиге, дуел Ајнтрахта и Шалкеа донио је праву успаванку, а меч је окончан најнепопуларнијим резултатом.

АЈНТРАХТ - ШАЛКЕ 0:0

Из поприлично лошег првог полувремена вриједи издвојити тек једну прилику. Марко Рус је имао најбољу шансу за домаће у 24. минуту. Чаболш Хушти је одлично убацио из слободног ударца, Рус је био у дуелу са Сеадом Колашинцем, а након његовог ударца главом лопта погодила је мјесто гдје се спајају пречка и статива.

Ајнтрахт је и у наставку имао једну шансу, и то у 61. минуту, када је Александер Мајер шутирао главом, али је на правом мјесту био голман Шалкеа Ралф Ферман и одличном интервенцијом спасио свој гол.

С друге стране, екипа из Гелзенкирхена била је поприлично резервисана, није озбиљније запријетила домаћину, тако да може бити задовољнија подјелом плијена.