BL: Furiozan preokret Dortmunda, Majnc želi u LŠ!

Ekipa dortmundske Borusije savladala je Hofenhajm furioznim preokretom u 23. kolu Bundeslige – 3:1 (0:1).

Fudbal 28.02.2016 | 22:00

BVB je gubio od 25. minuta, kada je Sebastijan Rudi doveo goste u vođstvo, sve do 80, ali su onda Henrih Mhitarjan, Andre Ramos i Pjer-Emerik Obamejang doneli sva tri boda svom timu.

Rudi je od potencijalnog heroja izrastao u tragičara jer je u 58. minutu, sa dve noge s leđa, zaustavio Obamejanga, a glavni arbitar mu pokazao put u svlačionicu.

Međutim, malo je nedostajalo da Hofenhajm izdrži silovite nalete domaćina u talasima, ali je na kraju ipak pao pred 'žutim zidom'.

Najpre je najbolji igrač u istoriji Jermenije postigao svoj 15. gol u sezoni, kada je sa ivice peterca iskosa pogodio dalju malu mrežicu, da bi potom, pet minuta kasnije, Andre Ramos najbolji skočio posle centaršuta Lukaša Piščeka.

Tačku na meč stavio je Gabonac u drugom minutu nadoknade, pošto je divnu asistenciju Mhitarjana lako pretvorio u 27. pogodak u sezoni.

Neven Subotić odigrao je ceo meč za domaći tim.

U drugom meču, odigranom u istom terminu, Majnc je nastavio sa sjajnim igrama i zadržao šanse da sledeće godine izbori plasman u Ligu šampiona – pošto je kod kuće bio bolji od, direktnog rivala, Bajera iz Leverkuzena – 3:1 (2:0).

Dvostruki strelac za domaće bio je Janik Mali u 14. i 58. minutu iz penala, treći gol postigao je Huan Kordoba, dok je Ćićarito jedini pogodio za 'Aspirindžije'.

Na otvaranju dana takođe je viđeno dosta golova i uzbuđenja, a Augzburg i Borusija Mehengladbah remizirali su 2:2 (0:1). Gosti su poveli preko Rafaela u 33. minutu, da bi domaćin preko Alfreda Finbogasona u 50. i Kajubija u 53. minutu uspeli da stignu do preokreta.

Ipak, konačan rezultat susreta postavio je Fabijan Džonson samo 120 sekundi kasnije.

Poprilično dosadan meč Ajntrahta i Šalkea završen najnepopularnijim rezultatom.

Za razliku od preostala tri današnja meča 23. kola Bundeslige, duel Ajntrahta i Šalkea donio je pravu uspavanku, a meč je okončan najnepopularnijim rezultatom.

AJNTRAHT - ŠALKE 0:0

Iz poprilično lošeg prvog poluvremena vrijedi izdvojiti tek jednu priliku. Marko Rus je imao najbolju šansu za domaće u 24. minutu. Čabolš Hušti je odlično ubacio iz slobodnog udarca, Rus je bio u duelu sa Seadom Kolašincem, a nakon njegovog udarca glavom lopta pogodila je mjesto gdje se spajaju prečka i stativa.

Ajntraht je i u nastavku imao jednu šansu, i to u 61. minutu, kada je Aleksander Majer šutirao glavom, ali je na pravom mjestu bio golman Šalkea Ralf Ferman i odličnom intervencijom spasio svoj gol.

S druge strane, ekipa iz Gelzenkirhena bila je poprilično rezervisana, nije ozbiljnije zaprijetila domaćinu, tako da može biti zadovoljnija podjelom plijena.