ШПА: Билбао декласирао Валенсију! Барса ''окренула'' Севиљу!

Фудбалери Атлетик Билбаа победили су на гостовању Валенсију са 3:0 у утакмици 26. кола шпанске Примере. Фудбалери Виљареала победили су Леванте у првој недељној утакмици. Фудбалери Барселобе победили су Севиљу на Камп Ноу са 2:1, у последњем мечу 26. кола шпанске Примере.

Фудбал 28.02.2016 | 21:40

Прво полувреме на стадиону Местаља није донело много узбудјења, па се на одмор отишло без голова, али је већ почетак другог дела игре наговестио доста узбудјења.

Валенсија је у 51. минуту стигла до предности, пошто је Алваро Негредо затресао мрежу гостију, медјутим, судије су поништиле гол због наводног офсајда, па је резултат остао непромењен.

Наставио је домаћин да притиска Атлетик, створили су две добре прилике, али је мрежа голмана гостију Горке Ираизоза остала нетакнута.

Атлетик је повео у 73. минуту голом Сабина Мерина после доброг центаршута Сан Хосеа, да би предност удвостручио Икер Муниаин у 77.

Коначан резултат поставио је Ариц Адуриз у 80. минуту након корнера који је извео Бењат.

Валенсији је ово први пораз после два веза тријумфа, те се сада налази на 12. месту са 31 бодом, док је Алтетик уписао прву победу после два узастопна пораза, па сада заузима седмо место са 38 бодова.

Гранада је победила Депортиво у гостима са 1:0, а гол за три бода постигао је Ел Араби у 24. минуту.

Фудбалери Виљареала победили су Леванте у првој недељној утакмици 26. кола шпанске Примере.

Лео Баптистао је довео домаћи тим вођство након 12 минута игре, а после посла сата Кастиљехо је дуплирао предност.

Коначан резултат поставио је Адријен само што је почело друго полувреме.

Победа 'Жуте подморнице' могла је да буде и убедљивија јер су гости од 56. минута имали играча мање јер је Наваро добио други жути картон.

Спски интернационалац Антонио Рукавина није био у протоколу Виљареала за овај меч.

Виљареал се овом победом не само додатно учвстио на четвртон позицији на табели, већ је искористио пораз трећепласираног Реала у 'Мадрилењу' да му се примакне на само два бода заостатка.

Екипа Луиса Енрикеа имала је доста потешкоћа са одличним гостима, али је ипак успела после преокрета да освоји вредна три бода на путу ка одбрани титуле.

Барса сада на челу табеле имају 66 бодова, осам више од Атлетика и чак 12 више од Реал Мадрида.

Севиља је стигла на Камп Ноу са намером да се надиграва и после неколико прилика на ове стране гости су повели у 20. минуту. Тремолинас је био асистент, а гол је постигао Витоло.

Барселона је узвратила веома брзо, већ 11 минута касније. Поноов је у центру пажње био генијални Лионел Меси који је сјајно извео слободан ударац и погодио горњи леви уграо гола Севиље за 1:1.

У наставку меча Барса је брзо стигла до преокрета пошто је већ у 48. минуту Пике после сјајне комбинације у казненом простору погодио мрежу.

До краја је Барса могла да постигне још неки гол, али Меси, Суарес и Нејмар нису били превише расположени.