ŠPA: Bilbao deklasirao Valensiju! Barsa ''okrenula'' Sevilju!

Fudbaleri Atletik Bilbaa pobedili su na gostovanju Valensiju sa 3:0 u utakmici 26. kola španske Primere. Fudbaleri Viljareala pobedili su Levante u prvoj nedeljnoj utakmici. Fudbaleri Barselobe pobedili su Sevilju na Kamp Nou sa 2:1, u poslednjem meču 26. kola španske Primere.

Fudbal 28.02.2016 | 21:40

Prvo poluvreme na stadionu Mestalja nije donelo mnogo uzbudjenja, pa se na odmor otišlo bez golova, ali je već početak drugog dela igre nagovestio dosta uzbudjenja.

Valensija je u 51. minutu stigla do prednosti, pošto je Alvaro Negredo zatresao mrežu gostiju, medjutim, sudije su poništile gol zbog navodnog ofsajda, pa je rezultat ostao nepromenjen.

Nastavio je domaćin da pritiska Atletik, stvorili su dve dobre prilike, ali je mreža golmana gostiju Gorke Iraizoza ostala netaknuta.

Atletik je poveo u 73. minutu golom Sabina Merina posle dobrog centaršuta San Hosea, da bi prednost udvostručio Iker Muniain u 77.

Konačan rezultat postavio je Aric Aduriz u 80. minutu nakon kornera koji je izveo Benjat.

Valensiji je ovo prvi poraz posle dva veza trijumfa, te se sada nalazi na 12. mestu sa 31 bodom, dok je Altetik upisao prvu pobedu posle dva uzastopna poraza, pa sada zauzima sedmo mesto sa 38 bodova.

Granada je pobedila Deportivo u gostima sa 1:0, a gol za tri boda postigao je El Arabi u 24. minutu.

Fudbaleri Viljareala pobedili su Levante u prvoj nedeljnoj utakmici 26. kola španske Primere.

Leo Baptistao je doveo domaći tim vođstvo nakon 12 minuta igre, a posle posla sata Kastiljeho je duplirao prednost.

Konačan rezultat postavio je Adrijen samo što je počelo drugo poluvreme.

Pobeda 'Žute podmornice' mogla je da bude i ubedljivija jer su gosti od 56. minuta imali igrača manje jer je Navaro dobio drugi žuti karton.

Spski internacionalac Antonio Rukavina nije bio u protokolu Viljareala za ovaj meč.

Viljareal se ovom pobedom ne samo dodatno učvstio na četvrton poziciji na tabeli, već je iskoristio poraz trećeplasiranog Reala u 'Madrilenju' da mu se primakne na samo dva boda zaostatka.

Ekipa Luisa Enrikea imala je dosta poteškoća sa odličnim gostima, ali je ipak uspela posle preokreta da osvoji vredna tri boda na putu ka odbrani titule.

Barsa sada na čelu tabele imaju 66 bodova, osam više od Atletika i čak 12 više od Real Madrida.

Sevilja je stigla na Kamp Nou sa namerom da se nadigrava i posle nekoliko prilika na ove strane gosti su poveli u 20. minutu. Tremolinas je bio asistent, a gol je postigao Vitolo.

Barselona je uzvratila veoma brzo, već 11 minuta kasnije. Ponoov je u centru pažnje bio genijalni Lionel Mesi koji je sjajno izveo slobodan udarac i pogodio gornji levi ugrao gola Sevilje za 1:1.

U nastavku meča Barsa je brzo stigla do preokreta pošto je već u 48. minutu Pike posle sjajne kombinacije u kaznenom prostoru pogodio mrežu.

Do kraja je Barsa mogla da postigne još neki gol, ali Mesi, Suares i Nejmar nisu bili previše raspoloženi.