БЛ: Бајерн сломио Волфсбург, преокрет "фењераша"!

Фудбалери Бајерна савладали су Волфсбург 2:0 у гостима, у дербију 23. кола Бундеслиге.

Фудбал 27.02.2016 | 22:20

Баварци су "вукове" сломили у последњих 20 минута погоцима Кингслија Комана и Роберта Левандовског.

Последњепласирани Хановер је изненадио у Штутгарту победом 2:1 после преокрета, Вердер је у 89. минуту избегао пораз од Дармштата (2:2), док су Хамбург и Инголштат ремизирали 1:1.

Бајерн је забележио 20. победу у првенству и наставио пут ка новој титули. У отвореном мечу у Волфсбургу претила су оба тима, али без резултата, све до 67. минута када је Коман искористио добитак и послао га у мрежу домаћина.

Није прошло ни десет минута, а Бајерн је дуплирао вођство и решио меч. После центаршута са десне стране, Рибери је грудима спустио лопту до Левандовског који постиже 23. гол у првенству.

Највеће изненађење дана виђено је у Штутгарту, тим Филипа Костића је у доброј форми дочекао фењераша Хановер и повео у 18. минуту преко Вернера.

Међутим, Шулц је гостима донео преокрет и велику победу у борби за опстанак. Минут пре краја Костић је имао шансу за изједначење, али је Цилер успео да одбрани његов шут из казненог.

Преокрет је виђен и у Бремену, али је Вердер успео да избегне пораз од Дармштата. Домаћин је поево у 33. минуту преко Уџе, да би Вагнер из пенала у 44. и Сулу у 82. донели вођство гостима.

Ипак, ветеран Давид Писаро је минут пре краја обрадовао домаће навијаче изједначивши на 2:2.

ХСВ је рано повео против Инголштата, већ у седмом минуту погодио је Дрмић, али пола сата пре краја Хинтерзер поставља коначан резултат за побелу бодова. Гојко Качар је прилику у ХСВ добио у последњих 17 минута.