BL: Bajern slomio Volfsburg, preokret "fenjeraša"!

Fudbaleri Bajerna savladali su Volfsburg 2:0 u gostima, u derbiju 23. kola Bundeslige.

Fudbal 27.02.2016 | 22:20

Bavarci su "vukove" slomili u poslednjih 20 minuta pogocima Kingslija Komana i Roberta Levandovskog.

Poslednjeplasirani Hanover je iznenadio u Štutgartu pobedom 2:1 posle preokreta, Verder je u 89. minutu izbegao poraz od Darmštata (2:2), dok su Hamburg i Ingolštat remizirali 1:1.

Bajern je zabeležio 20. pobedu u prvenstvu i nastavio put ka novoj tituli. U otvorenom meču u Volfsburgu pretila su oba tima, ali bez rezultata, sve do 67. minuta kada je Koman iskoristio dobitak i poslao ga u mrežu domaćina.

Nije prošlo ni deset minuta, a Bajern je duplirao vođstvo i rešio meč. Posle centaršuta sa desne strane, Riberi je grudima spustio loptu do Levandovskog koji postiže 23. gol u prvenstvu.

Najveće iznenađenje dana viđeno je u Štutgartu, tim Filipa Kostića je u dobroj formi dočekao fenjeraša Hanover i poveo u 18. minutu preko Vernera.

Međutim, Šulc je gostima doneo preokret i veliku pobedu u borbi za opstanak. Minut pre kraja Kostić je imao šansu za izjednačenje, ali je Ciler uspeo da odbrani njegov šut iz kaznenog.

Preokret je viđen i u Bremenu, ali je Verder uspeo da izbegne poraz od Darmštata. Domaćin je poevo u 33. minutu preko Udže, da bi Vagner iz penala u 44. i Sulu u 82. doneli vođstvo gostima.

Ipak, veteran David Pisaro je minut pre kraja obradovao domaće navijače izjednačivši na 2:2.

HSV je rano poveo protiv Ingolštata, već u sedmom minutu pogodio je Drmić, ali pola sata pre kraja Hinterzer postavlja konačan rezultat za pobelu bodova. Gojko Kačar je priliku u HSV dobio u poslednjih 17 minuta.