ИТА: То је онај стари Ел Шарави - Фараон, за тријумф Роме у Емполију!

Стефан Ел Шарави постигао два гола у победи Роме над Емполијем 3:1 и подсетио на феноменалне игре у дресу Милана. У стрелце се уписао и Миралем Пјанић.

Фудбал 27.02.2016 | 21:40

Рома је наставила победнички низ, а шесту победу заредом, ону против Емполија, донео јој је играч Милана!

Стефан Ел Шарави, момак који је пре две-три године био једна од главних узданица "росонера", а потом постао прекобројан и морао на позајмицу у Монако, враћа се на велика врата у Италију у дресу Роме.

Популарни "фараон" пружа све боље партије, а у суботу је у премијерном мечу 27. кола Серије А био најзаслужнији за шесту победу Роме у низу којом је бар на кратко повратила

Као позајмљен играч Милана "фараон" пружа све боље партије, а у суботу је са два гола пресудио Емполију. Прилику против Емполија Ел Шарави је добио случајно, након што је Џеко јутрос био грипозан, тренер Лучијано Спалети одлучио је да пружи прилику ЕЛ Шаравију и био је у праву!

Већ у петом минуту повела је Рома после одличног гола Ел Шаравија.

Емполи се понадао да може избећи трећи пораз у низу, када је Ервин Зукановић у 22. минуту неспретном реакцијом постигао аутогол, али само пет минута касније Рома је поново била у вођству након што је погодак постигао још један "змај".

Миралем Пјанић извео је слободан ударац са 20-ак метара и погодио живи зид, али је потом распалио по одбијеној лопти и послао лопту у мрежу – 2:1.

Емполи је у наставку покушао да дође до изједначења, покушао је и Макароне лепим маказицама, али било је само ефектно, не и ефикасно.

Домаћин се прилично отворио, пружајући Рому прилику за контранападе, а она је то и искористила. Одлични Мохамед Салах истрчао је још једну контру и шутирао, голман Скорупски је успео само да одбије лопту, а Ел Шарави ју је без проблема поспремио у мрежу за коначних 3:1.

У финишу меча "фараон" је заслужено отишао на одмор и своје мјесто препустио Едину Џеки, који није имао правих шанси за погодак.