ITA: To je onaj stari El Šaravi - Faraon, za trijumf Rome u Empoliju!

Stefan El Šaravi postigao dva gola u pobedi Rome nad Empolijem 3:1 i podsetio na fenomenalne igre u dresu Milana. U strelce se upisao i Miralem Pjanić.

Fudbal 27.02.2016 | 21:40

Roma je nastavila pobednički niz, a šestu pobedu zaredom, onu protiv Empolija, doneo joj je igrač Milana!

Stefan El Šaravi, momak koji je pre dve-tri godine bio jedna od glavnih uzdanica "rosonera", a potom postao prekobrojan i morao na pozajmicu u Monako, vraća se na velika vrata u Italiju u dresu Rome.

Popularni "faraon" pruža sve bolje partije, a u subotu je u premijernom meču 27. kola Serije A bio najzaslužniji za šestu pobedu Rome u nizu kojom je bar na kratko povratila

Kao pozajmljen igrač Milana "faraon" pruža sve bolje partije, a u subotu je sa dva gola presudio Empoliju. Priliku protiv Empolija El Šaravi je dobio slučajno, nakon što je Džeko jutros bio gripozan, trener Lučijano Spaleti odlučio je da pruži priliku EL Šaraviju i bio je u pravu!

Već u petom minutu povela je Roma posle odličnog gola El Šaravija.

Empoli se ponadao da može izbeći treći poraz u nizu, kada je Ervin Zukanović u 22. minutu nespretnom reakcijom postigao autogol, ali samo pet minuta kasnije Roma je ponovo bila u vođstvu nakon što je pogodak postigao još jedan "zmaj".

Miralem Pjanić izveo je slobodan udarac sa 20-ak metara i pogodio živi zid, ali je potom raspalio po odbijenoj lopti i poslao loptu u mrežu – 2:1.

Empoli je u nastavku pokušao da dođe do izjednačenja, pokušao je i Makarone lepim makazicama, ali bilo je samo efektno, ne i efikasno.

Domaćin se prilično otvorio, pružajući Romu priliku za kontranapade, a ona je to i iskoristila. Odlični Mohamed Salah istrčao je još jednu kontru i šutirao, golman Skorupski je uspeo samo da odbije loptu, a El Šaravi ju je bez problema pospremio u mrežu za konačnih 3:1.

U finišu meča "faraon" je zasluženo otišao na odmor i svoje mjesto prepustio Edinu Džeki, koji nije imao pravih šansi za pogodak.