ИТА: Миха одиграо за Јуве и укротио Наполи!

Фудбалери Наполија и Милана одиграли су нерешено 1:1 у последњој утакмици 26. кола италијанске Серије А.

Фудбал 22.02.2016 | 23:30

Наполитанци су имали прилику да се после ремија Јувентуса и Болоње врате на прво место на табели, али их је у томе спречила екипа Синише Михајловића.

’Росонери’ су се одлично бранили и оставили противника на другој позицији са 57 бодова, једним мање од ’Старе даме’, док су они остали шестопласирани са 44.

Целокупно прво полувреме припало је домаћем тиму који је кренуо офанзивно од самог старта, али све до последњих 15 минута није урадио ништа конкретно. Са друге стране, Милан је имао један покушај преко Нијанга који је прошао неколико противничких играча пре него што је заустављен.

Како се одмор приближавао, тако је иницијатива Наполија била све жешћа – покушавали су Гонсало Игуаин, Лоренцо Инсиње и Каљехон, пре него што је Инсиње коначно пробио бедем ривала у 39. минуту. Прихватио је лопту искоса са леве стране, шутирао са неких 30 метара, лопта је на путу до гола погодила Абатеа и завршила у доњем десном углу гола.

Међутим, иако се чинило да ће овим голом отворити утакмицу, убрзо је уследио хладан туш на стадиону ’Сан Паоло’. Само пет минута после примљеног гола, екипа Синише Михајловића је стигла до изједначења. Кеисуке Хонда је центрирао, Кулибали је лоше реаговао и лопту послао главом на другу стативу где је дочекао Бонавентура и послао у ближи угао.

Тим резултатом отишло се на одмор, а Наполитанци су и у другом полувремену покушавали да погоде тријумф. Други део игре био је много неинтересантнији од првог, а прву велику шансу пропустио је Дриес Мертенс у 67. минуту.

Игуаин је десетак минута пре краја непрецизно шутирао после оштрог центаршута Гулама са левог бока, пре него што је Нијанг могао да донесе шокантни преокрет, али је његов покушај завршио поред десне стативе.

До краја Ел Кадури је са пет метара шутирао право у Донаруму, па је Милан успео да се одбрани и освоји бод.