ITA: Miha odigrao za Juve i ukrotio Napoli!

Fudbaleri Napolija i Milana odigrali su nerešeno 1:1 u poslednjoj utakmici 26. kola italijanske Serije A.

Fudbal 22.02.2016 | 23:30

Napolitanci su imali priliku da se posle remija Juventusa i Bolonje vrate na prvo mesto na tabeli, ali ih je u tome sprečila ekipa Siniše Mihajlovića.

’Rosoneri’ su se odlično branili i ostavili protivnika na drugoj poziciji sa 57 bodova, jednim manje od ’Stare dame’, dok su oni ostali šestoplasirani sa 44.

Celokupno prvo poluvreme pripalo je domaćem timu koji je krenuo ofanzivno od samog starta, ali sve do poslednjih 15 minuta nije uradio ništa konkretno. Sa druge strane, Milan je imao jedan pokušaj preko Nijanga koji je prošao nekoliko protivničkih igrača pre nego što je zaustavljen.

Kako se odmor približavao, tako je inicijativa Napolija bila sve žešća – pokušavali su Gonsalo Iguain, Lorenco Insinje i Kaljehon, pre nego što je Insinje konačno probio bedem rivala u 39. minutu. Prihvatio je loptu iskosa sa leve strane, šutirao sa nekih 30 metara, lopta je na putu do gola pogodila Abatea i završila u donjem desnom uglu gola.

Međutim, iako se činilo da će ovim golom otvoriti utakmicu, ubrzo je usledio hladan tuš na stadionu ’San Paolo’. Samo pet minuta posle primljenog gola, ekipa Siniše Mihajlovića je stigla do izjednačenja. Keisuke Honda je centrirao, Kulibali je loše reagovao i loptu poslao glavom na drugu stativu gde je dočekao Bonaventura i poslao u bliži ugao.

Tim rezultatom otišlo se na odmor, a Napolitanci su i u drugom poluvremenu pokušavali da pogode trijumf. Drugi deo igre bio je mnogo neinteresantniji od prvog, a prvu veliku šansu propustio je Dries Mertens u 67. minutu.

Iguain je desetak minuta pre kraja neprecizno šutirao posle oštrog centaršuta Gulama sa levog boka, pre nego što je Nijang mogao da donese šokantni preokret, ali je njegov pokušaj završio pored desne stative.

Do kraja El Kaduri je sa pet metara šutirao pravo u Donarumu, pa je Milan uspeo da se odbrani i osvoji bod.