ШПА: Реалу само бод, ''нула'' Атлетика, нови тријумф Валенсије!

Фудбалери Малаге и Реал Мадрида одиграли су нерешено 1:1. Фудалери Валенсије победили су Гранаду у гостима са 2:1 у 25. колу шпанске Примере, док су Атлетико Мадрид и Виљареал играли без голова.

Фудбал 21.02.2016 | 23:30

Реал после овог сусрета има 54 бода. То је девет бодова мање од водеће Барселоне, која је у суботу победила Лас Палмас 2:1.

Малага заузима 11. позицију са 31 бодом.

Мадриђани су повели у 33 минуту преко Кристијана Роналда, али тај погодак постигнут је из офсајда. После слободног ударца Кроса са око 25 метара, Роналдо је стајао у недозвољеној позицији и главом затресао мрежу.

Само три минута касније екипа Зинедина Зидана испустила је прилику да дуплира предност, јер Португалац није искористио једанаестерац. После комбиновања са Марселом испред и у казненом простору, Роналдо је оборен унутар 16 метара и судија је показао на белу тачку. Ипак његов покушај одбранио је голман Камени.

Бод свом тиму донео је Албентоса у 66. минуту. После убацивања лопте у петерац са леве стране, Велингтон је проследио лопту ка Албентоси који је лако из прве савладао Велинготна.

Атлетик Билбао угостио је Реал Сосиједад и изгбуио минималним резултатом.

Валенсија је после низа слабих резултата успела да веже другу победу у Примери, а у међувремену је остварила тријумф и у Лиги Европе, па се сада налази на 11. месту са 31 бодом.

Тим Гарија Невила водио је све до 90. минута голом Пареха који је постигнут у 55. минуут. Предност је дуплирана тек у 90. минуту преко Мине, да би једини гол за Гранаду постигао Мендес у судијској надокнади.

Гранада је везала четврти пораз и остала на дну табеле са 20 бодова.

Победу Сосиједаду донео је Жонатас у 17. минуту. Његова екипа забележила је четврти узастопни тријумф и налази се на деветом месту на табели са 33 бода, док је тим из Билбаа на позицији изнад са два бода више.

У последњем мечу кола није било голова, а ни победника на Висенте Калдерону. Атлетико се ремијем у дербију кола вратио на друго место на табели са осам бодова заостатка за водећом Барселоном. Виљареал је задржао четврто место са 49 бодова.