ŠPA: Realu samo bod, ''nula'' Atletika, novi trijumf Valensije!

Fudbaleri Malage i Real Madrida odigrali su nerešeno 1:1. Fudaleri Valensije pobedili su Granadu u gostima sa 2:1 u 25. kolu španske Primere, dok su Atletiko Madrid i Viljareal igrali bez golova.

Fudbal 21.02.2016 | 23:30

Real posle ovog susreta ima 54 boda. To je devet bodova manje od vodeće Barselone, koja je u subotu pobedila Las Palmas 2:1.

Malaga zauzima 11. poziciju sa 31 bodom.

Madriđani su poveli u 33 minutu preko Kristijana Ronalda, ali taj pogodak postignut je iz ofsajda. Posle slobodnog udarca Krosa sa oko 25 metara, Ronaldo je stajao u nedozvoljenoj poziciji i glavom zatresao mrežu.

Samo tri minuta kasnije ekipa Zinedina Zidana ispustila je priliku da duplira prednost, jer Portugalac nije iskoristio jedanaesterac. Posle kombinovanja sa Marselom ispred i u kaznenom prostoru, Ronaldo je oboren unutar 16 metara i sudija je pokazao na belu tačku. Ipak njegov pokušaj odbranio je golman Kameni.

Bod svom timu doneo je Albentosa u 66. minutu. Posle ubacivanja lopte u peterac sa leve strane, Velington je prosledio loptu ka Albentosi koji je lako iz prve savladao Velingotna.

Atletik Bilbao ugostio je Real Sosijedad i izgbuio minimalnim rezultatom.

Valensija je posle niza slabih rezultata uspela da veže drugu pobedu u Primeri, a u međuvremenu je ostvarila trijumf i u Ligi Evrope, pa se sada nalazi na 11. mestu sa 31 bodom.

Tim Garija Nevila vodio je sve do 90. minuta golom Pareha koji je postignut u 55. minuut. Prednost je duplirana tek u 90. minutu preko Mine, da bi jedini gol za Granadu postigao Mendes u sudijskoj nadoknadi.

Granada je vezala četvrti poraz i ostala na dnu tabele sa 20 bodova.

Pobedu Sosijedadu doneo je Žonatas u 17. minutu. Njegova ekipa zabeležila je četvrti uzastopni trijumf i nalazi se na devetom mestu na tabeli sa 33 boda, dok je tim iz Bilbaa na poziciji iznad sa dva boda više.

U poslednjem meču kola nije bilo golova, a ni pobednika na Visente Kalderonu. Atletiko se remijem u derbiju kola vratio na drugo mesto na tabeli sa osam bodova zaostatka za vodećom Barselonom. Viljareal je zadržao četvrto mesto sa 49 bodova.