БЛ: Бурно на Бај Арени, прекид и побједа Борусије!

Борусија Дортмунд победила је Бајер 1:0 на Бај Арени у бурном дербију 22. кола који је на кратко прекинут, јер тренер домаћих није желео да напусти терен. Фудбалери Шалкеа и Штутгарта одиграли су нерешено 1:1 у 22. колу немачке Бундеслиге.

Фудбал 21.02.2016 | 23:00

Екипа Томаса Тухела има осам бодова заостатка за водећим Бајерном, док тим из Леверкузена заузима четврто место за 35.

Гости су повели у 64. минуту, после контранапда и лепог додавања Дурма са леве стране ка Обамејангу који је погодио празну мрежу са 11 метара, јер је претходно голман домаћих истрчао мислећи да ће Думр кренути један на један.

Утакмица је прекинута у 68. минуту. Судија је досудио искључење тренеру домаћих Роџеру Шмиту, он је одбио да оде на трибине, после чега су арбитри напустили терен и прекинули сусрет. Ипак, после краћег времена они су се заједно са фудбалерима оба тима вратили на терен и меч је настављен.

Нервозне су биле обе екипе, али и навијачи на трибинама. Фудбалери Бајера тражили су једанаестерац у 71. минуту, јер су сматрали да је Папастатопулос играо руком, али судија није реаговао.

Бајер Леверкузен је после прекида био конкретнији и имао више прилика за гол, највише је претио Ћићарито.

Ројс је у 87. минуту пропустио стопостотуну прилику, после сјајног додавања Гинтера био је испред голмана, али је сувише оклевао и лагано шутирао право у Лена.

У финишу велика прилика пропуштена и за домаће. Белараби је упослио Ћићарита у казеном простору, требало му је времена да се окрене, ипак, успео је да шутне довољно јако, али је погодио пречку.

Српски фудбалер Невен Суботић ушао је у игру у 77. минуту уместо Папастатопулоса који се пожалио на повреду.

Фудбалери Шалкеа и Штутгарта одиграли су нерешено 1:1 у 22. колу немачке Бундеслиге.

Аугзбург је у гостима минималним резултатом савладао екипу Хановера.

Шалке заузима шесто место на табели са 34 бода, а Штутгарт је 11. са 28.

Тим из Гелзенкирхена повео ја не свом стадиону у 14. минуту преко Белханде. Голман Штутгарта одбранио је покушај фудбалера Шалкеа, лопта је дошла до Мароканца а он главом погодио мрежу са 14 метара. Бод свом тиму донео је Харник у 74. минуту после корнера. Српски фудбалер Филип Костић одиграо је цео меч за Штутгарт.

Хановер је после новог пораза остао закуцан за дно табеле, док је Аугзбург побегао из зоне испадања. Три бода, после два узастопна пораза, свом тиму донео је Ко у 14. минуту.