BL: Burno na Baj Areni, prekid i pobjeda Borusije!

Borusija Dortmund pobedila je Bajer 1:0 na Baj Areni u burnom derbiju 22. kola koji je na kratko prekinut, jer trener domaćih nije želeo da napusti teren. Fudbaleri Šalkea i Štutgarta odigrali su nerešeno 1:1 u 22. kolu nemačke Bundeslige.

Fudbal 21.02.2016 | 23:00

Ekipa Tomasa Tuhela ima osam bodova zaostatka za vodećim Bajernom, dok tim iz Leverkuzena zauzima četvrto mesto za 35.

Gosti su poveli u 64. minutu, posle kontranapda i lepog dodavanja Durma sa leve strane ka Obamejangu koji je pogodio praznu mrežu sa 11 metara, jer je prethodno golman domaćih istrčao misleći da će Dumr krenuti jedan na jedan.

Utakmica je prekinuta u 68. minutu. Sudija je dosudio isključenje treneru domaćih Rodžeru Šmitu, on je odbio da ode na tribine, posle čega su arbitri napustili teren i prekinuli susret. Ipak, posle kraćeg vremena oni su se zajedno sa fudbalerima oba tima vratili na teren i meč je nastavljen.

Nervozne su bile obe ekipe, ali i navijači na tribinama. Fudbaleri Bajera tražili su jedanaesterac u 71. minutu, jer su smatrali da je Papastatopulos igrao rukom, ali sudija nije reagovao.

Bajer Leverkuzen je posle prekida bio konkretniji i imao više prilika za gol, najviše je pretio Ćićarito.

Rojs je u 87. minutu propustio stopostotunu priliku, posle sjajnog dodavanja Gintera bio je ispred golmana, ali je suviše oklevao i lagano šutirao pravo u Lena.

U finišu velika prilika propuštena i za domaće. Belarabi je uposlio Ćićarita u kazenom prostoru, trebalo mu je vremena da se okrene, ipak, uspeo je da šutne dovoljno jako, ali je pogodio prečku.

Srpski fudbaler Neven Subotić ušao je u igru u 77. minutu umesto Papastatopulosa koji se požalio na povredu.

Fudbaleri Šalkea i Štutgarta odigrali su nerešeno 1:1 u 22. kolu nemačke Bundeslige.

Augzburg je u gostima minimalnim rezultatom savladao ekipu Hanovera.

Šalke zauzima šesto mesto na tabeli sa 34 boda, a Štutgart je 11. sa 28.

Tim iz Gelzenkirhena poveo ja ne svom stadionu u 14. minutu preko Belhande. Golman Štutgarta odbranio je pokušaj fudbalera Šalkea, lopta je došla do Marokanca a on glavom pogodio mrežu sa 14 metara. Bod svom timu doneo je Harnik u 74. minutu posle kornera. Srpski fudbaler Filip Kostić odigrao je ceo meč za Štutgart.

Hanover je posle novog poraza ostao zakucan za dno tabele, dok je Augzburg pobegao iz zone ispadanja. Tri boda, posle dva uzastopna poraza, svom timu doneo je Ko u 14. minutu.