ЛЕ: Срамота Јунајтеда, реми Виоле и Пијеваца, сигурна Борусија...

Фудбалери Фиорентине и Тотенхема одиграли су нерешено 1:1, у првој утакмици шеснаестине финала Лиге Европе.

Фудбал 18.02.2016 | 21:15

Дерби прве нокаут фазе у Лиги Европе донео је прилично добар фудбал. Фиорентина је одиграла изузетно добро, у већем делу је била бољи ривал од једног од најбољих тимова Премијер лиге, али на крају је ипак остала без тријумфа

Гости су повели у 37. минуту. Томовић је скривио пенал, а сигуран извођач био је Насер Чадли. У наставку меча Фиорентина је кренула још офанзивније и успела је да изједначи голом Бернардескија који је уз мало среће у 59. минуту постигао спектакуларан погодак под пречку.

Ненад Томовић одиграо је цео меч у саставу ’љубичастих’.

Колико је Манчестер јунајтед лош под Лујем ван Галом можда и најбоље говори пораз од Мидтјиланда у гстима. Био је то први меч екипе из Хернинга од средине децембра, али им то није сметало да славе против најпопуларнијег тима света.

Гости из Енглеске повели су у 37. минуту голом Мемфиса Депаја, а изједначио је Систо у 44. минуту. Велико славље у Хернингу донео је Онуачу 13 минута пре краја.

Одличан резултат пред реванш остварила је Борусија која је у Дортмунду савладала Порто са 2:0. Голове за домаћина постигли су Пишчек у првом и Ројс у другом полувремену. Српски фудбалер Невен Суботић није улазио у игру.

Минималну победу код куће у једном од дербија остварио је Виљареал који је голом Суареса у самом финишу савладао Наполи пред пут у Напуљ. Антонио Рукавина остао је на клупи шпанске екипе.

Истим резултатом победу је остварио и Андерлехт против Олимпијакоса, а стрелац је био Мбођи у 68. минуту. Филип Ђуричић играо је до 74. минута за Андерлехт, а на другој страни Здјелар је замењен у 69. минуту, док је Лука Миливојевић одиграо цео меч.

Убедљив тријумф остварила је Севиља која је практично већ прошла даље после победе од 3:0 против Молдеа, а најзанимљивији дуел одиграли су Сент Етјен и Базел.

Француски тим је водио са 2:0, Швајцарци су изједначили, али је домаћин ипак победио са 3:2.