LE: Sramota Junajteda, remi Viole i Pijevaca, sigurna Borusija...

Fudbaleri Fiorentine i Totenhema odigrali su nerešeno 1:1, u prvoj utakmici šesnaestine finala Lige Evrope.

Fudbal 18.02.2016 | 21:15

Derbi prve nokaut faze u Ligi Evrope doneo je prilično dobar fudbal. Fiorentina je odigrala izuzetno dobro, u većem delu je bila bolji rival od jednog od najboljih timova Premijer lige, ali na kraju je ipak ostala bez trijumfa

Gosti su poveli u 37. minutu. Tomović je skrivio penal, a siguran izvođač bio je Naser Čadli. U nastavku meča Fiorentina je krenula još ofanzivnije i uspela je da izjednači golom Bernardeskija koji je uz malo sreće u 59. minutu postigao spektakularan pogodak pod prečku.

Nenad Tomović odigrao je ceo meč u sastavu ’ljubičastih’.

Koliko je Mančester junajted loš pod Lujem van Galom možda i najbolje govori poraz od Midtjilanda u gstima. Bio je to prvi meč ekipe iz Herninga od sredine decembra, ali im to nije smetalo da slave protiv najpopularnijeg tima sveta.

Gosti iz Engleske poveli su u 37. minutu golom Memfisa Depaja, a izjednačio je Sisto u 44. minutu. Veliko slavlje u Herningu doneo je Onuaču 13 minuta pre kraja.

Odličan rezultat pred revanš ostvarila je Borusija koja je u Dortmundu savladala Porto sa 2:0. Golove za domaćina postigli su Pišček u prvom i Rojs u drugom poluvremenu. Srpski fudbaler Neven Subotić nije ulazio u igru.

Minimalnu pobedu kod kuće u jednom od derbija ostvario je Viljareal koji je golom Suaresa u samom finišu savladao Napoli pred put u Napulj. Antonio Rukavina ostao je na klupi španske ekipe.

Istim rezultatom pobedu je ostvario i Anderleht protiv Olimpijakosa, a strelac je bio Mbođi u 68. minutu. Filip Đuričić igrao je do 74. minuta za Anderleht, a na drugoj strani Zdjelar je zamenjen u 69. minutu, dok je Luka Milivojević odigrao ceo meč.

Ubedljiv trijumf ostvarila je Sevilja koja je praktično već prošla dalje posle pobede od 3:0 protiv Moldea, a najzanimljiviji duel odigrali su Sent Etjen i Bazel.

Francuski tim je vodio sa 2:0, Švajcarci su izjednačili, ali je domaćin ipak pobedio sa 3:2.