ЛШ: Роналдо и Хесе срушили Рому, Волфсбургу 3:2 у Генту!

Фудбалери Реал Мадрида победили су Рому на Олимпику са 2:0 и тако направили велики корак ка четвртфиналу.

Фудбал 17.02.2016 | 23:15

На дебију Зинедина Зидана на месту тренера у Лиги шампиона, најтрофејнији клуб Европе није блистао, али је остварио резултат који му практично гарантује пролаз у четвртфинале.

После прилично незанимнљивог првог полувремена Реал је повео у 57. минуту фантастичним голом Кристијана Роналда који је имао и мало среће пошто је лопта после његовог ударца закачила Флоренција.

Утакмицу је одлучио резервиста Хесе који је четири минута пре краја после соло акције био веома прецизан погодивши даљи угао гола Војчека Шченсног.

Реал је био далеко од своје најбоље игре, Рома је превише респектовала великог ривала, па ће на реванш за три недеље у Мадрид вероватно више туристички.

Много занимљивије је било у белгији где је Волфсбург умало прокоцкао вођство од 3:0. Јулијан Дракслер постигао је прва два гола за немачког представника, у 44. и 54. минуту, а у 60. је Макс Крусе повећао на 3:0.

Гент је ипак у финишу вратио наду да може чак и да прође даље. У последњих 10 минута погодили су Кумс и Кулибали, па белгијски представник има чему да се нада у реваншу.Српски репрезентативац Стефан Митровић одиграо је цео меч у саставу Гента.