LŠ: Ronaldo i Hese srušili Romu, Volfsburgu 3:2 u Gentu!

Fudbaleri Real Madrida pobedili su Romu na Olimpiku sa 2:0 i tako napravili veliki korak ka četvrtfinalu.

Fudbal 17.02.2016 | 23:15

Na debiju Zinedina Zidana na mestu trenera u Ligi šampiona, najtrofejniji klub Evrope nije blistao, ali je ostvario rezultat koji mu praktično garantuje prolaz u četvrtfinale.

Posle prilično nezanimnljivog prvog poluvremena Real je poveo u 57. minutu fantastičnim golom Kristijana Ronalda koji je imao i malo sreće pošto je lopta posle njegovog udarca zakačila Florencija.

Utakmicu je odlučio rezervista Hese koji je četiri minuta pre kraja posle solo akcije bio veoma precizan pogodivši dalji ugao gola Vojčeka Ščensnog.

Real je bio daleko od svoje najbolje igre, Roma je previše respektovala velikog rivala, pa će na revanš za tri nedelje u Madrid verovatno više turistički.

Mnogo zanimljivije je bilo u belgiji gde je Volfsburg umalo prokockao vođstvo od 3:0. Julijan Draksler postigao je prva dva gola za nemačkog predstavnika, u 44. i 54. minutu, a u 60. je Maks Kruse povećao na 3:0.

Gent je ipak u finišu vratio nadu da može čak i da prođe dalje. U poslednjih 10 minuta pogodili su Kums i Kulibali, pa belgijski predstavnik ima čemu da se nada u revanšu.Srpski reprezentativac Stefan Mitrović odigrao je ceo meč u sastavu Genta.