ШПА: Велики јубилеј Месија, Барса побјегла Мадриђанима!

Фудбалери Барселоне савладали су у заосталој утакмици Примере Спортинг у Хихону са 3:1 и додатно се одаљили од најближих конкурената.

Фудбал 17.02.2016 | 21:30

Каталонци сада на челу табеле имају 60 бодова, шест више од Атлетика и седам више од Реал Мадрида.

Дуел у Хихону био је у знаку Лионела Месија који је у 25. минуту прецизним ударцем погодио за 1:0 и уједно постигао свој јубиларни 300. гол у најјачем рангу шпанског фудбала.

Асистент Аргентинцу био је Луис Суарес, али је домаћин само два минута касније изједначио.

Спортинг је орканизовао школску контру, а сјајну акцију на другој стативи окончао је Кастро. Ни тај резултат није остао дуго на семафору, пошто је Барса поново повела већ у 31. минуту.

Суарес се одлично заградио и вратио лопту до Месија који је из натрчавања шпицем погодио горњу мрежу за 2:1.

У наставку меча Барси је било много лакше, иако је голман Спортинга у 62. минуту одбранио пенал Луису Суаресу.

Уругвајац се за промашај искупио само пет минута касније. Изборио се у свом стилу за позицију у шеснаестерцу и изванредним ударцем левом ногом погодио је даљи угао за 3:1.

До краја утакмице Барса је у лаганом ритму сачувала предност и остварила је рутинску победу.