ŠPA: Veliki jubilej Mesija, Barsa pobjegla Madriđanima!

Fudbaleri Barselone savladali su u zaostaloj utakmici Primere Sporting u Hihonu sa 3:1 i dodatno se odaljili od najbližih konkurenata.

Fudbal 17.02.2016 | 21:30

Katalonci sada na čelu tabele imaju 60 bodova, šest više od Atletika i sedam više od Real Madrida.

Duel u Hihonu bio je u znaku Lionela Mesija koji je u 25. minutu preciznim udarcem pogodio za 1:0 i ujedno postigao svoj jubilarni 300. gol u najjačem rangu španskog fudbala.

Asistent Argentincu bio je Luis Suares, ali je domaćin samo dva minuta kasnije izjednačio.

Sporting je orkanizovao školsku kontru, a sjajnu akciju na drugoj stativi okončao je Kastro. Ni taj rezultat nije ostao dugo na semaforu, pošto je Barsa ponovo povela već u 31. minutu.

Suares se odlično zagradio i vratio loptu do Mesija koji je iz natrčavanja špicem pogodio gornju mrežu za 2:1.

U nastavku meča Barsi je bilo mnogo lakše, iako je golman Sportinga u 62. minutu odbranio penal Luisu Suaresu.

Urugvajac se za promašaj iskupio samo pet minuta kasnije. Izborio se u svom stilu za poziciju u šesnaestercu i izvanrednim udarcem levom nogom pogodio je dalji ugao za 3:1.

Do kraja utakmice Barsa je u laganom ritmu sačuvala prednost i ostvarila je rutinsku pobedu.