СЛ: Србија рутински славила у Стразбуру!

Ватерполисти Србије остварили су четврту победу у четвртом колу Светске лиге.

Остали спортови 16.02.2016 | 22:30

Прваци Европе и света савладали су Француску 15:10 (2:3, 3:4, 6:0, 4:3) у мечу који је одигран у Стразбуру.

Србији је била довољна једна доминантна четвртина да реши меч, а подмлађени тим Дејана Савића предводио је Андрија Прлаиновић са четири гола, док је три постигао Филип Филиповић.

"Велики број промашаја у прве две четвртине омогућио је Французима да буду у игри. Касније смо појачали одбрану, одиграли пресинг, били далеко прецизнији и победа није долазила у питање", рекао је Савић.

У другом мечу групе Б Шпанија је надиграла Црну Гору 10:8 у Сабадељу, па је "Црвена фурија" остала једина селекција која колико-толико прати "делфине".

Док Србија има максималних 12 бодова из четири меча, Шпанци су на шест из три, док су Црна Гора и Француска без поена, са утакмицом мање од "Фурије".

Србија у следећем колу гостује Шпанији, а потом дочекује Црну Гору у Бањалуци.

Победник групе пласираће се на завршни турнир.