ЛЕ: Соуса донио Фенеру 2:0 пред Москву!

Фудбалери Фенербахчеа савладали су московску Локомотову 2:0 (1:0), у првом мечу шеснаестине финала Лиге Европе.

Фудбал 16.02.2016 | 20:40

Јунак вечери био је Бразилац Алекс де Соуса који је постигао оба гола за истанбулски тим.

Соуса је вођство Фенеру донео голом главом у 18, а тријумф је потврдио у 72. минуту након сјајне контроле лопте у казненом простору.

Фенер је у потпуности контролисао меч у Истанбулу, Турци су од старта били опаснији ривал, а убедљивију победу спречио је голман Локомотиве Гиљерме.

Домаћин је након серије опасних напада повео у 18. минуту када је Соуса сјајно реаговао главом на савршен центаршут Гохана Гонула у петерац.

До краја полувремена Фенер је могао да дуплира вођство, али је Гиљерме зауставио неколико покушаја, пре свега одличан волеј Робина ван Персија.

"Локоси" су тек на старту другог дела конкретно кренули ка голу домаћина, али нису успевали да озбиљно угрозе Фабијана.

Најопасније је запретио Немања Пејчиновић ударцем са ивице казненог простора, али је голман Фенера био опрезан.

Уследиле су две сјајне прилике за Ван Персија, да би 18 минута пре краја Соуса опет затресао мрежу. И овај пут је добио центаршут са стране, овај пут од Чанера Еркина, али онда након перфектног пријема лопту закуцава по средини гола.

У самој завршници Фенер је имао још две прилике да можда и реши овај двомеча, али Фернандао и Гонул не успевају са савладао Гиљермеа.