ЕП: Шпанија у финалу, Срби са Казахстаном за бронзу!

Футсалери Шпаније очекивано су се пласирали у финале Европског првенства у Београду.

Фудбал 12.02.2016 | 11:00

"Црвена фурија" је у другом полуфиналу савладала Казахстан 5:3, па ће у суботу (21х) са Русијом да се бори за европски трон.

Шпанци су у првом полувремену стекли два гола предности, Бебе, Мигелин и Кампос су преокренули резултат након гола Довгана.

У шестом минуту наставка Алекс повећава на 4:1, али Лео и Жаманкулов враћају ривала у меч.

Ипак, минута пре краја Кампос другим голом ставља тачку на дуел у Арени.

Шпанци су најтрофејнија европска нација у футсалу, у суботу ће се борити са седму титулу првака "Старог континента".

Русија је до сада једом била првак, 1999, а ово ће јој бити шесто финале, три пута су губили управо од "Фурије".

Последњи пут пре четири године у Хрватској, када је Шпанија славила 3:1 после продужетака.

Поражени Казахстан ће се са Србијом борити за бронзану медаљу, што ће бити највећи успех у историји обе репрезентације.