БЛ: Дармштад слави Рајковића!

Фудбалери Дармштада победили су Хофенхајм у гостима са 2:0 уз сјајно издање српског интернационалца Слободана Рајковића.

Фудбал 08.02.2016 | 16:20

Некадашњи дефанзивац ОФК Београда био је најбољи појединац утакмице пошто је прво асистирао Сулуу у 33. минуту, а онда је пет минута пре краја и оверио тријумф своје екипе постигавши гол за коначних 2:0.

Гости су на тај начин направили велики корак ка опстанку у лиги, пошто су сада на деоби 11. места на табели са 24 бода. Екипа Хофенхајма ће тешко до опстанка, тренутно дели последње место на табели са само 14 бодова.

У другом дуелу Бундеслиге одиграном у недељу Хамбургер и Келн су одиграли нерешено 1:1. Келн је водио на полувремену голом цолера у 41. минуту, а Милер је у 47. минуту поставио коначан резултат.

Келн је девети са 26 бодова, а Хамбургер 13. са три бода мање.

Одиграно у петак:

Борусија Менхенгладбах - Вердер 5:1 (2:0)
/Штиндл 12, Кристијансен 32, 50, Рафаел 70 пенал, Нортдвејт 90 - Пизаро 56 пенал/

ТАБЕЛА: Бајерн Минхен 53, Борусија Дортмунд 45, Херта 35, Шалке 33 , Борусија Менхенгладбах 32, Бајер Леверкузен 32, Мајнц 30, Волфсбург 27, Келн 26, Инголштат 26, Штутгарт 24, Дармштат 24, ХСВ 23, Аугзбург 21, Ајнтрахт 21, Вердер 19, Хофенхајм 14, Хановер 14.