BL: Darmštad slavi Rajkovića!

Fudbaleri Darmštada pobedili su Hofenhajm u gostima sa 2:0 uz sjajno izdanje srpskog internacionalca Slobodana Rajkovića.

Fudbal 08.02.2016 | 16:20

Nekadašnji defanzivac OFK Beograda bio je najbolji pojedinac utakmice pošto je prvo asistirao Suluu u 33. minutu, a onda je pet minuta pre kraja i overio trijumf svoje ekipe postigavši gol za konačnih 2:0.

Gosti su na taj način napravili veliki korak ka opstanku u ligi, pošto su sada na deobi 11. mesta na tabeli sa 24 boda. Ekipa Hofenhajma će teško do opstanka, trenutno deli poslednje mesto na tabeli sa samo 14 bodova.

U drugom duelu Bundeslige odigranom u nedelju Hamburger i Keln su odigrali nerešeno 1:1. Keln je vodio na poluvremenu golom colera u 41. minutu, a Miler je u 47. minutu postavio konačan rezultat.

Keln je deveti sa 26 bodova, a Hamburger 13. sa tri boda manje.

Odigrano u petak:

Borusija Menhengladbah - Verder 5:1 (2:0)
/Štindl 12, Kristijansen 32, 50, Rafael 70 penal, Nortdvejt 90 - Pizaro 56 penal/

TABELA: Bajern Minhen 53, Borusija Dortmund 45, Herta 35, Šalke 33 , Borusija Menhengladbah 32, Bajer Leverkuzen 32, Majnc 30, Volfsburg 27, Keln 26, Ingolštat 26, Štutgart 24, Darmštat 24, HSV 23, Augzburg 21, Ajntraht 21, Verder 19, Hofenhajm 14, Hanover 14.