Куп: Севиља најавила финале са Барсом! Разбијена Селта!

Фудбалери Севиље убедљиво су савладали Селту у најавили финале Купа краља са Барселоном.

Фудбал 05.02.2016 | 15:20

Андалужани су у првом мечу полуфинала надиграли тим из Вига са 4:0, па би реванш требало да представља само формалност.

Упркос промашеном пеналу у првом полувремену, Кевин Гамеиро је био двоструки стрелац у другом делу, а госте је "отворио" Адил Рами у 45. минуту.

Гамеиро је ривала нокаутирао у року од три минута, после проигравања Михаела Крон-Делија и Банеге. Коначан резултат је три минута пре краја поставио Данац.

У првом полуфиналу Барселона је понизила Валенсију 7:0, па је извесно да ће се Каталонци и Андалужани опет међусобно борити за трофеј.

На отварању сезоне је Барселона је као освајач Лиге шампиона савладала Севиљу, првака Лиге Европе, у УЕФА Суперкуп спектаклу са 5:4 после продужетака.