Kup: Sevilja najavila finale sa Barsom! Razbijena Selta!

Fudbaleri Sevilje ubedljivo su savladali Seltu u najavili finale Kupa kralja sa Barselonom.

Fudbal 05.02.2016 | 15:20

Andalužani su u prvom meču polufinala nadigrali tim iz Viga sa 4:0, pa bi revanš trebalo da predstavlja samo formalnost.

Uprkos promašenom penalu u prvom poluvremenu, Kevin Gameiro je bio dvostruki strelac u drugom delu, a goste je "otvorio" Adil Rami u 45. minutu.

Gameiro je rivala nokautirao u roku od tri minuta, posle proigravanja Mihaela Kron-Delija i Banege. Konačan rezultat je tri minuta pre kraja postavio Danac.

U prvom polufinalu Barselona je ponizila Valensiju 7:0, pa je izvesno da će se Katalonci i Andalužani opet međusobno boriti za trofej.

Na otvaranju sezone je Barselona je kao osvajač Lige šampiona savladala Sevilju, prvaka Lige Evrope, u UEFA Superkup spektaklu sa 5:4 posle produžetaka.