ФРА: ПСЖ не стаје, Златан јунак тријумфа!

Фудбалери Пари Сен Жермена победили су Сент Етјен на гостовању са 2:0 у последњој утакмици 23. кола Лиге 1.

Фудбал 31.01.2016 | 23:30

Јунак 20. првенственог тријумфа ’Светаца’ био је Златан Ибрахимовић, који је постигао оба гола на утакмици – први у 61. минуту, а други у надокнади времена.

Шампион Француске тако је наставио да гази ка новој титули, пошто на челу табеле сада има 63 бода, 24 више од првог пратиоца Монака.

Сент Етјен је, с друге стране, остао на осмом месту са 33 бода.

У преостале две утакмице које су одигране у недељу, Каен је победио Ницу са 2:0, док је Бордо са 4:0 славио против Рена.

Двоструки стрелац у тријумфу Бордоа над Реном био је Чеик Дијабате, у 29. и 51. минуту, а преостале голове су постигли Дијего Ролан у 67. минуту и Томас Туре у надокнади времена.

Бордо се после те победе попео на седмо место и има 33 бода, један мање од Рена.

Каен је до тријумфа над Ницом дошао головима у првом полувремену, а стрелци су били Рони Роделан и Енди Делор из пенала.

Ница и Каен су сада изједначени са по 36 бодова и држе четврто, односно пето место у Лиги 1.