FRA: PSŽ ne staje, Zlatan junak trijumfa!

Fudbaleri Pari Sen Žermena pobedili su Sent Etjen na gostovanju sa 2:0 u poslednjoj utakmici 23. kola Lige 1.

Fudbal 31.01.2016 | 23:30

Junak 20. prvenstvenog trijumfa ’Svetaca’ bio je Zlatan Ibrahimović, koji je postigao oba gola na utakmici – prvi u 61. minutu, a drugi u nadoknadi vremena.

Šampion Francuske tako je nastavio da gazi ka novoj tituli, pošto na čelu tabele sada ima 63 boda, 24 više od prvog pratioca Monaka.

Sent Etjen je, s druge strane, ostao na osmom mestu sa 33 boda.

U preostale dve utakmice koje su odigrane u nedelju, Kaen je pobedio Nicu sa 2:0, dok je Bordo sa 4:0 slavio protiv Rena.

Dvostruki strelac u trijumfu Bordoa nad Renom bio je Čeik Dijabate, u 29. i 51. minutu, a preostale golove su postigli Dijego Rolan u 67. minutu i Tomas Ture u nadoknadi vremena.

Bordo se posle te pobede popeo na sedmo mesto i ima 33 boda, jedan manje od Rena.

Kaen je do trijumfa nad Nicom došao golovima u prvom poluvremenu, a strelci su bili Roni Rodelan i Endi Delor iz penala.

Nica i Kaen su sada izjednačeni sa po 36 bodova i drže četvrto, odnosno peto mesto u Ligi 1.